Mija drugi tydzień zimowego okresu przygotowawczego pierwszej drużyny Gwarka Tarnowskie Góry. Nasza drużyna, która w pierwszych dniach stycznia powróciła do zajęć po świątecznej przerwie w spokoju przygotowuje się do rundy rewanżowej sezonu 2020/2021, aby wraz z początkiem marca w jak najlepszej formie powrócić na ligowe boiska.

 

Warunków do spokojnej, ale i zarazem ciężkiej pracy można naszej drużynie zazdrościć. Wiedząc o postępach związanych z budową boisk treningowych na obiektach Gwarka, tegoroczne zmagania nasza seniorska drużyna musi jednak w większej mierze spędzić w rozjazdach. Oprócz jednostek przeprowadzonych na obiektach w Tarnowskich Górach, nasza drużyna korzysta ze sportowych kompleksów w Rudzie Śląskiej oraz Ożarowicach. Więcej o najbliższych planach naszej drużyny opowie trener asystent Krzysztofa Górecko, Bartłomiej Cymerys:

 

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy we wtorek 05.01.2021 na obiektach Football-on w Rudzie Śląskiej. Zawodników diagnozowaliśmy pod kątem aktualnego poziomu wydolności, szybkości lokomocyjnej i generowanej przez nich mocy. Wyniki testów są elementem niezbędnym do optymalizacji obciążeń treningowych według indywidualnych możliwości i predyspozycji każdego z nich.

Dodatkowo piłkarze przeszli baterie testów mających na celu wskazać problemy i dysfunkcje związane z układem kostno-stawowym i mięśniowym człowieka. Każdemu z nich pomożemy w ten sposób zapobiegać kontuzjom i pokażemy jak dbać o prewencję przed urazami. Nad przebiegiem testów czuwała nowa osoba w naszym sztabie – trener przygotowania motorycznego.

Z punktu widzenia motoryki, a dokładniej kształtowania wytrzymałości, w pierwszych mikrocyklach okresu przygotowawczego będziemy pracować nad pojemnością i mocą tlenową, co będzie stanowić fundament pod dalsze – krótsze, ale intensywniejsze wysiłki o charakterze glikolitycznym. Im bliżej rozgrywek – tym więcej będzie wstawek o charakterze fosfagenowym, czyli kształtowania szybkości i mocy. Mimo ograniczonych możliwości chcemy monitorować oraz kontrolować obciążenia treningowe i ich wpływ na bieżące samopoczucie zawodników.

W piłce nożnej chodzi jednak o to, żeby dobrze w nią grać i wygrywać mecze. Dużo czasu poświecimy temu co się dzieje na boisku – czyli organizacji gry, zarówno w ataku, jak i w obronie. Będziemy doskonalić zasady funkcjonowania zawodników w ramach określonego systemu gry. Będziemy dążyć do wdrożenia w grze konceptów, które pozwolą na pełne wykorzystanie naszych mocnych stron. Cieszymy się bardzo, że pierwszy raz od wielu zim będziemy mieli dostęp do pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni.

W planach mamy dziewięć gier kontrolnych. Siedem na koniec każdego z mikrocyklów tygodniowych oraz dwa sparingi w środy. W jedną z sobót zagramy dwa sparingi – z dwiema drużynami Piasta Gliwice. 

 

gwarek2021_trening_ozarowice_strona_copy

Trening zawodników Gwarka w Ożarowicach [WIDEO]

 

Kontynuując temat gier kontrolnych, w założeniach, które przybliżyliśmy naszym kibicom jeszcze w grudniu, musiała nastąpić jedna korekta. Na najbliższą sobotę zaplanowany został sparing naszej drużyny z Przemszą Siewierz, jednak niestety nie dojdzie on do skutki. Pierwszy w 2021 roku sparing Gwarek rozegra zatem tydzień później. Rywalem tarnogórzan będzie siedemnasta drużyna pierwszej grupy Zina IV Ligi Śląskiej, RKS Grodziec.

 

gwarek2021_trening_ozarowice_1

gwarek2021_trening_ozarowice_2

gwarek2021_trening_ozarowice_3

gwarek2021_trening_ozarowice_4

gwarek2021_trening_ozarowice_5

Fot. TS Gwarek

 

1 komentarz

  • TIM 18 / 01 / 2021 Reply

    wszystko fajnie obóz jest trenować jest gdzie tylko kto będzie grał . Już odszedł z gwarka Będkowski(Polonii Bytom). odszedł Tobor. teraz wróble ćwierkają ze do Polonii Bytom wybiera się Pączko tylko czekać kto jeszcze i w III lidze nie będzie komu grać trzeba wiedzieć ze to strefy spadkowej gwarek ma tylko 3 punkty a potem to bay bay

Dodaj komentarz