Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy, wyciszenia, ale przede wszystkim czas pamięci. Dziś, bardziej niż zwykle zwracamy szczególną uwagę na osoby nam bliskie, których już niestety z nami nie ma. To ich pamięci jest dzisiaj dedykowany ten artykuł.

 

Długoletnia tradycja naszego Klubu, która polega na odwiedzaniu grobów byłych piłkarzy, kibiców czy działaczy Gwarka jak zawsze przywołała sporo miłych wspomnień. Również i tym razem delegacja Gwarka złożona z działaczy oraz pracowników Klubu odwiedziła groby tych, o których Gwarek Tarnowskie Góry zawsze będzie pamiętał. Dzień 1-go listopada znów przypomniał nam, ilu wspaniałych ludzi związanych z tarnogórskim Klubem nie może być dzisiaj z nami. 

 

Tym razem delegacja Gwarka odwiedziła groby czterech byłych działaczy naszego Klubu. Hubert Daniel, Wiktor Gowik, Bronisław Kurek oraz Henryk Sobel to osoby, które związane z Gwarkiem były od wielu lat. Każdy z nich udzielał się w naszym wspólnym Klubie nie tylko po godzinach swojej codziennej pracy, ale niezależnie od pory dnia czy nawet nocy, był gotowy okazać swoją pomoc, która była nieoceniona. Każdego z nich cechowała otwartość do ludzi, sumienność, a także pozytywne nastawienie do świata. Wierni kibice Gwarka nie opuszczali także naszej drużyny piłkarskiej. Do ich obecności na treningach zdążyliśmy się przyzwyczaić, a kilometry w meczach wyjazdowych nie miały dla nich znaczenia. Liczyła się obecność i wsparcie dla zawodników. Tego mogli z ich strony być zawsze pewni. Jeśli tylko zdrowie dopisywało, byli obecni na każdym meczu naszej drużyny. To ludzie niezwykle trudni do zastąpienia. Na znak pamięci na ich grobach kolejny raz zapłonęły znicze w klubowych barwach.

 

wiktor_gowik

hubert_daniel

henryk_sobel

bronislaw_kurek

 

„Pamięć to twarda skała, wśród naszej wspólnej wiary”.

Dodaj komentarz