Dziesięć bramek padło w piątym meczu kontrolnym Gwarka Tarnowskie Góry przed nowym sezonem ligowym. Tym razem w Nowym Chechle tarnogórzanie zdecydowanie pokonali występującą w bytomskiej A-klasie Przyszłość 9:1 (4:0), odnosząc jednocześnie drugie zwycięstwo z rzędu. Do siatki rywala trafiali dwukrotnie Dawid Jarka, Daniel Czapla oraz Adrian Sikora, a także po jednej bramce Mateusz Górka, Dawid Hewlik oraz zawodnik testowany. Dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył były zawodnik Gwarka – Adrian Kozieł.

Sobotni sparing był meczem „bez historii”, który od początku toczył się pod dyktando faworyta z Tarnowskich Gór. Mecz z drużyną Przyszłości Nowe Chechło był doskonałym momentem do sprawdzenia nowych ustawień meczowych oraz końcowych ocen odnośnie zawodników testowanych w Gwarku. Worek z bramkami został otwarty bardzo szybko, bo za sprawą Mateusza Górki w 6’ minucie meczu. Następne bramki były już tylko kwestią czasu. Jeszcze w pierwszej połowie do siatki rywali trafili dwukrotnie Dawid Jarka oraz Daniel Czapla. W drugiej połowie śmielej radzili sobie gospodarze, którzy w 56’ minucie za sprawą byłego zawodnika Gwarka Adriana Kozieła zdobyli pierwszego, ale jak się później okazało jedynego gola w meczu. Sytuacja mogła się zmienić, gdyby zamiast strzału w poprzeczkę w stu procentowej sytuacji gospodarze trafili w światło bramki. Drugiego gola jednak nie zdobyli, a kolejne pięć zanotowali piłkarze Gwarka. Najpierw z rzutu karnego trafił Czapla, a następnie w krótkim okresie czasu trafienia zaliczyli Adrian Sikora, Dawid Hewlik oraz jeden z zawodników testowanych.

Tarnogórzanie wystąpili dzisiaj bez kilku kluczowych graczy. W sobotnim meczu zabrakło m.in. Bartosza Polisa, Adama Dzido, Marcina Rosińskiego, Bartłomieja Cymerysa czy Sławomira Pacha, którzy odpoczywali z powodu lekkich urazów. Następny mecz kontrolny Gwarek Tarnowskie Góry rozegra w środę ze swoim imiennikiem z Ornontowic.

LKS Przyszłość Nowe Chechło – TS Gwarek Tarnowskie Góry 1:9 (0:4)

bramki: 56’ Kozieł  – 6’ Górka, 13’, 39’ Jarka, 31’, 65’ (k) Czapla, 67’ Hewlik, 72’, 76’ Sikora, 87’ Zawodnik testowany VI

Gwarek (I połowa): Zawodnik testowany I – Czapla, Mrozek, Śliwa, Zawodnik testowany II, Jaskiernia, Zawodnik testowany III, Timochina, Zawodnik testowany IV, Górka, Jarka

Gwarek (II połowa): Rosół – Czapla, Mrozek (Jarka), Śliwa (Jaskiernia), Zawodnik testowany II, Sikora, Zawodnik testowany III, Timochina, Zawodnik testowany V, Zawodnik testowany VI, Hewlik