Władze miasta Tarnowskie Góry wraz z Zarządem TS Gwarek miały przyjemność w ostatnich dniach odwiedzić kompleks sportowy klubu KS Concordia Knurów przy ul. Alei Lipowej w Knurowie. Na przedmiotowym obiekcie funkcjonuje kilka boisk o sztucznej nawierzchni, które niedawno zakończyła budować Gmina Knurów. Wspólne spotkanie władz Knurowa oraz Tarnowskich Gór służyło wymianie informacji dotyczących realizacji inwestycji, do której przymierza się nasze miasto, czyli budowy pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni.

 

Dzięki pomocy władz Gminy Knurów, mogliśmy zapoznać się ze wszystkimi problemami związanymi z budową takiego boiska na etapie inwestycji, a w szczególności poznać koszty przedsięwzięcia. Budowa boiska o sztucznej nawierzchni planowana jest na bocznym boisku piłkarskim Gwarka. Przedmiotem zadania byłoby wykonanie całej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, budowa boiska o sztucznej nawierzchni wraz z oświetleniem i infrastrukturą, budową obiektów służących jako szatnie dla piłkarzy oraz sędziów, budowy niewielkiej trybuny piłkarskiej, nowego ogrodzenia wraz z wyposażeniem boiska od bramek po piłko chwyty. Trwa analiza kosztów inwestycji i sprawdzanie terenu, na którym powstanie sztuczne boisko.

 

„Pełnowymiarowe sztuczne boisko piłkarskie jest dla nas priorytetem na najbliższe lata inwestycyjne ze względu na fakt posiadania coraz większej ilości młodzieży i właściwy rozwój szkółek piłkarskich. Boisko znacznie przyczyni się do rozwoju naszych sportowców, dlatego zrobimy wszystko, aby takie pełnowymiarowe boisko wreszcie powstało w Tarnowskich Górach.” – powiedział Prezes TS Gwarek Marek Porada.

 

Na koniec Zarząd klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry serdecznie dziękuje władzom Knurowa oraz Zarządowi Concordii Knurów za pomoc oraz serdeczne przyjęcie w Gminie Knurów.

Dodaj komentarz