Drużyna Gwarka zakończyła dzisiaj serię zimowych gier kontrolnych przed startem rundy wiosennej. Niestety nie był to koniec wymarzony, bowiem tarnogórzanie ulegli w Dąbrowie Górniczej tamtejszej Unii 0:1. Jedyną bramkę w meczu, dającej zwycięstwo reprezentantowi katowickiej ligi okręgowej zdobył Piotr Witoń w 69’ minucie meczu. Gwarek, a więc lider pierwszej grupy IV ligi śląskiej zakończył zimowe mecze kontrolne z dorobkiem trzech zwycięstw, trzech remisów, a także trzech porażek.

Po ponad miesiącu rozgrywania meczów kontrolnych, z każdym dniem mieliśmy coraz mniej znaków zapytania odnośnie wyglądu drużyny Gwarka przez rundą rewanżową sezonu 2016/2017. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek tarnogórzanie w Dąbrowie Górniczej rywalizowali z aspirującą o promocję do IV ligi śląskiej drużyną Unii Dąbrowa Górnicza. Gospodarze postawili dzisiaj trudne warunki gościom z Tarnowskich Gór, przez co sytuacji bramkowych mieliśmy w meczu jak na lekarstwo. O ile jednak uniści dłużej utrzymywali się przy piłce w przeciągu całego meczu, to dużo więcej pod bramką przeciwnika mieli do powiedzenia zawodnicy Gwarka. Gra jednak w większości toczyła się w środku pola, co nie do końca satysfakcjonowało obydwie drużyny.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie z nielicznymi sytuacjami strzeleckimi dla Gwarka dużo więcej działo się w drugiej odsłonie gry. Gospodarze szansę na prowadzenie otrzymali po kwadransie gry, kiedy to w polu karnym Mateusz Śliwa sfaulował zawodnika Unii. Do piłki podszedł Piotr Witoń, jednak zbyt nonszalancko uderzył piłkę i ta przeleciała ponad bramką Gwarka, strzeżoną w drugiej połowie przez Mateusza Rosoła. Był to drugi niewykorzystany rzut karny dla rywali w drugim kolejnym meczu sparingowym. Unia dopięła swego w 69’ minucie, kiedy to szybka akcja gospodarzy końca się wyjściem Bartosza Barchana w sytuacji „sam na sam” z Rosołem. Pomocnik gospodarzy posyła piłkę górą do Piotra Witonia, który wykorzystuje złe ustawienie środkowych obrońców Gwarka i posyła piłkę do pustej bramki. Tarnogórzanie ruszyli do odrabiania strat, ale ich akcje na bramkę Unii wyglądały jak „walenie głową w mur”. Nieskuteczny Gwarek przegrał ostatecznie ostatni mecz kontrolny przed startem ligi, która już za tydzień wraca na stadion przy ul. Wojska Polskiego 2.

KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:0 (0:0)

bramka:

1:0 – Piotr Witoń 69 min.

UNIA: Maciejowski – Kijas, Grunt, Taraszkowski, Stefański – Śmieciński, Barchan, Cichy, Bąk – Wróbel, Kruczek oraz Witoń, Wściubiak, Rakoczy. Trener: Piotr PIERŚCIONEK.

GWAREK: Wiśniewski (46’ Rosół) – Cymerys, Dzido, Mrozek (46’ Curyło), Śliwa (62’ Zawodnik testowany III) – Kuliński (62’ Pach), Sikora (62’ Zawodnik testowany IV), Górka (46’ Hewlik), Timochina (46’ Zawodnik testowany II) – Zawodnik testowany I, Jarka (78’ Pstuś). Trener: Krzysztof GÓRECKO.