W dniu wczorajszym na stronie internetowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach pojawiła się informacja o nie przystąpieniu do drugiej części sezonu 2016/2017 drużyny LKS Nadwiślan Góra. Jak czytamy w dalszej części informacji, zarząd klubu ze względu na trudną sytuację organizacyjną klubu zmuszony był do wycofania swojej drużyny z rundy wiosennej sezonu 2016/2017.

 

Po pierwszej części rozgrywek sezonu 2016/2017 drużyna Nadwiślanu zajmowała wysoką, czwartą pozycję w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Ze względu na rozegranie połowy spotkań w sezonie, dotychczasowe mecze z udziałem ubiegłorocznego spadkowicza z II ligi nie zostaną anulowane. Drużyna zostanie przeniesiona automatycznie na ostatnie miejsce w tabeli, a jej mecze z rundy wiosennej zostają zaliczone jako walkower dla drużyn przeciwnych. Mimo ambitnej postawy Nadwiślanu w rundzie wiosennej, niestety drużyny z Góry w drugiej części sezonu już nie zobaczymy. Tarnogórzanie w sierpniu ubiegłego roku pokonali Nadwiślan Góra 1:0, a zwycięską bramkę zdobył Marcin Rosiński. Do meczu rewanżowego, który zaplanowany był na 1 kwietnia 2017 nie dojdzie.

 

Niestety nie jest to pierwsza tego typu informacja w trakcie trwania sezonu w IV lidze śląskiej. W grupie, w której występuje Gwarek Tarnowskie Góry w ubiegłych latach także miały miejsce tego typu sytuacje. W sezonie 2015/2016 do drugiej części rozgrywek nie przystąpiła z podobnej przyczyny Unia Ząbkowice. Także problemy organizacyjno – finansowe były przyczyną wycofania jeszcze podczas trwania rundy jesiennej drużyny LKS Kamienica Polska. Miało to miejsce podczas sezonu 2014/2015.

Dodaj komentarz