Informowaliśmy już Państwa jak wygląda sytuacja związana z kontynuacją sezonu 2019/2020 w wykonaniu naszych III-ligowców w czasie epidemii wirusa COVID-19. W dniu wczorajszym odbyła się wideokonferencja Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, pana Henryka Kuli z Prezesami Podokręgów wchodzących w skład ŚlZPN na temat sytuacji z rozgrywkami prowadzonymi w niższych ligach. Tutaj Gwarek również ma swoich przedstawicieli.

 

Kierując się oficjalnym komunikatem, który pojawił się dziś na stronie internetowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach czytamy, że tematem przewodnim było oczywiście rozstrzygnięcie możliwości przedwczesnego zakończenia sezonu ligowego 2019/2020, który w obecnej sytuacji związanej ze wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu epidemii stanął pod dużym znakiem zapytania. Prezesi wszystkich dwunastu Podokręgów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej jednogłośnie stwierdzili, że ich decyzja na temat możliwości dokończenia, bądź przedwczesnego zakończenia sezonu 2019/2020 będzie zależała od decyzji Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Tą jak wiemy Wojewódzkie ZPN-y swoją decyzję mają wydać najpóźniej do dnia 11 maja maja bieżącego roku.

 

Powoli również trzeba myśleć na temat przyszłego sezonu 2020/2021. Jego rozpoczęcie jak zawsze ma nastąpić w sierpniu, jednak już teraz wiemy, że trzeba będzie się do niego przygotować w sposób inny, niż dotychczas. Oto co na temat przyszłych rozgrywek mówi w komunikacie Prezes ŚlZPN, pan Henryk Kula:

W kwestii rozgrywek sezonu 2020/2021 jest jeszcze za dużo niewiadomych, żeby można podjąć wiążące decyzje. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wydawanymi na jej podstawie rozporządzeniami Ministra Zdrowia, w chwili obecnej nie można prowadzić zajęć treningowych oraz rozgrywać meczów piłkarskich.

 

Jedno jest pewne. Śląski Związek Piłki Nożnej jak i cały piłkarski świat czeka na możliwość wznowienia rozgrywek sportowych w bezpiecznych warunkach. Mamy obecnie niecałe trzy tygodnie na poznanie wytycznych dotyczących przerwanych rozgrywek. Ciężko obecnie przewidzieć co może się wydarzyć, więc pozostaje być dobrej nadziei na możliwość dokończenia sezonu, choć obecnie każdy wariat trzecia brać pod uwagę.

 

Na decyzję dotyczącą sezonu 2019/2020 czeka również nasz zespół Rezerw, który po rundzie jesiennej był na jak najlepszej drodze do awansu do rozgrywek A-klasy. Podokręg Bytom prowadzi również rozgrywki młodzieżowe z udziałem wszystkich drużyn Akademii Piłkarskiej Gwarka. Ponad 200 młodych zawodników z utęsknieniem czeka na powrót na ligowe boiska. Ich bezpieczeństwo jest w tej chwili najważniejsze, więc musimy czekać na rozwój wydarzeń i oficjalne komunikaty.

 

Źródło: www.slzpn.pl

 

Dodaj komentarz