Jak co roku zachęcamy wszystkich kibiców Gwarka Tarnowskie Góry do wspólnej zabawy w wyborze najlepszych zawodników naszej drużyny w 2020 roku! Jest to już szósta edycja naszych popularnych „Piłkarskich Oscarów Gwarka”. Głosowanie, które co roku cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kibiców, jest także uhonorowaniem całorocznej postawy naszych zawodników na piłkarskich boiskach.

 

Tradycyjnie sztab szkoleniowy wytypował najlepszych zawodników Gwarka w trzech kategoriach: Piłkarz Roku, Walczak Roku oraz Odkrycie Roku. Zawodnicy z największą ilością głosów przeszli do drugiego etapu, w którym o ilości głosów zadecydują kibice. Najbardziej prestiżowa nagroda za Piłkarza Roku powędruje na pewno do zawodnika, który zwycięży w tej kategorii po raz pierwszy. Zarówno najlepszy strzelec Gwarka Sebastian Pączko, najlepszy asystent i kluczowa postać w drużynie Rafał Kuliński, jak i grający w każdym meczu, zostawiający zawsze sporo zdrowia na boisku Sebastian Siwek nie mieli okazji jeszcze w tej kategorii zwyciężyć, tym bardziej, że dla Siwka jest to pierwszy rok występów w klubie z Tarnowskich Gór. 

 

W drugiej kategorii, która ma za zadanie wyłonić największego Walczaka Roku, spotkali się sami zwycięzcy poprzednich edycji. Kategoria, w której chyba najciężej wyłonić zwycięzcę w tym roku ma wyjątkowo silną obsadę i kibice przed dokonaniem swojego wyboru staną przed niebywale trudną decyzją! Nominowani w tym roku zostali Jakub Dyląg, Adam Dzido oraz Patryk Timochina. Ostatni z nich, czyli popularny „Timo” zostaje nominowany po raz szósty w tej kategorii, a więc ma na swoim koncie udział we wszystkich edycjach naszej zabawy! Zwycięzca z ostatniego roku spotka się z wygranym z Piłkarskich Oscarów Gwarka z 2018 roku Jakubem Dylągiem, a także triumfatorem z edycji z 2016 roku, Adamem Dzido. Trzeba przyznać, że nie zazdrościmy wyboru tego najlepszego, gdyż każdy z tych zawodników od kilku lat jest ważną postacią naszego Klubu.

 

Zawodnika, który najbardziej zaskoczył sztab szkoleniowy oraz kibiców Gwarka wyłania zawsze kategoria, mająca za zadanie wybór Odkrycia Roku. Tutaj pole popisu mają przede wszystkim młodzieżowcy, ale także i zawodnicy, którzy już ukończyli status młodzieżowca, ale spełnili pokładane w nich nadzieje. Tutaj także będziemy mieli triumfatora, który po raz pierwszy odbierze na początku stycznia tą statuetkę. W gronie zawodników nominowanych znalazła się dwójka defensorów: Kevin Kołodziej oraz Oktawian Obuchowski, a także gracz ofensywny, Łukasz Stosiek.

 

Mimo, iż Gwarek nie rozgrywał meczów przez pierwszą część 2020 roku, to jednak w gronie nominowanych do kategorii „Bramki Roku” ładnych goli nie zabrakło. Tutaj również na początku stycznia poznamy zawodnika, który po raz pierwszy zwycięży w tej kategorii. Sebastiana Pączko nie trzeba nikomu przedstawiać. Nominowany w tym roku w kategorii „Piłkarza Roku” zawodnik po raz drugi z rzędu znalazł się wśród osób nominowanych za zdobycie najładniejszej bramki roku. Tym razem nominowane zostało trafienie Sebastiana w wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik. Wśród nominowanych zawodników znalazł się inny debiutant, Daniel Barbus. Trafienie pozyskanego latem zawodnika w mecz z Rekordem Bielsko-Biała dało Gwarkowi nie tylko ważny punkt, ale spowodowało, że Daniel znalazł się po raz pierwszy w naszej zabawie jako zawodnik nominowany. Tarnogórzanie podczas jesiennych wyjazdów co prawda na wyjazdach nie brylowali, ale za to wszystkie nominowane w tej kategorii bramki zostały zdobyte właśnie na boiskach rywali. Jedyne zwycięstwo na wyjeździe Gwarek odbył w Pawłowicach i zasługa w tym zwycięstwie jest również innego z osób nominowanych, Sebastiana Dworaczka. Trafienie naszego młodzieżowca również mogło się podobać.

 

Szósta edycja „Piłkarskich Oscarów Gwarka” to kolejna szansa na to, aby po całorocznym wysiłku nagrodzić naszych zawodników. Ich walka, zaangażowanie czy oddanie swojemu Klubowi znów zostanie doceniona. Zachęcamy jak co roku do wspólnej zabawy wszystkich naszych kibiców, abyśmy wspólnie podziękowali naszej drużynie za piłkarskie emocje, poświęcając dosłownie parę minut na sumienny wybór swoich kandydatów. Pierwszy krok w naszej zabawie uczynił sztab szkoleniowy Gwarka. Teraz, trudniejsze zadanie należy już jednak do Was!

 

karta-glosowanie-www

 

Bramki nominowane do tytułu „Bramki Roku 2020” znajdziecie poniżej:

 

 

Jak zawsze swoje głosy można oddać poprzez wiadomość mailową wysłaną na adres sekretariat@tsgwarek.pl

 

W temacie maila prosimy wpisać „Piłkarskie Oscary Gwarka 2020” , a następnie podać swoje głosy, np:

  1. Odkrycie Roku: Kevin Kołodziej
  2. Bramka Roku: Sebastian Pączko
  3. Walczak Roku: Jakub Dyląg
  4. Piłkarz Roku: Rafał Kuliński

Jak zawsze wśród głosujących wylosujemy zwycięzców, którzy otrzymają od Klubu nagrody niespodzianki.

 

Swoje głosy można wysyłać do dnia 31 grudnia 2020 roku do godziny 12:00 włącznie.

 

Jak zawsze zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Dodaj komentarz