Fot. Przegląd Sportowy

Niezwykle doświadczony, mający blisko 200 rozegranych meczów na poziomie Ekstraklasy, Grzegorz Fonfara został pierwszym, nowym zawodnikiem Gwarka Tarnowskie Góry przed sezonem 2017/2018.

 

Grzegorz Fonfara to wychowanek GKS-u Katowice, w którym występował przez pięć lat. Barwy popularnej GieKSy reprezentował zarówno na boiskach Ekstraklasy, jak i I ligi. Później trafił w przerwie zimowej sezonu 2004/2005 do GKS-u Bełchatów. Już parę miesięcy później świętował z Bełchatowem awans do Ekstraklasy. W sezonie 2006/2007 reprezentując barwy klubu z Bełchatowa został wicemistrzem Polski, tracąc zaledwie punkt do Zagłębia Lubin. Fonfara był zawsze pewnym punktem swojego zespołu. Po odejściu z Bełchatowa powrócił do Katowic, a kolejne sezony spędził w takich klubach jak ROW Rybnik, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec, a ostatnie pół roku grał dla Rozwoju Katowice. Otrzymał także powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski piłki nożnej w grudniu 2006 roku.

 

Nie mamy wątpliwości, iż Grzegorz swoim ogromnym doświadczeniem, a także cały czas bardzo dobrą formą na boisku pomoże naszej drużynie w swoim debiutanckim sezonie w III lidze. Naszego nowego zawodnika serdecznie witamy w Gwarku!

1 komentarz

  • Fanatic 04 / 08 / 2017 Reply

    Nazwisko ma, ale ciekawe jak z formą 😉

Dodaj komentarz