Gwarek Tarnowskie Góry pokonał Dramę Zbrosławice 4:2 (2:1) w swoim ostatnim przedsezonowym meczem kontrolnym. Mimo panującej wysokiej temperatury, na boisku w Ptakowicach oglądaliśmy ciekawe spotkanie, w którym padło aż sześć bramek. Dwie bramki dla Gwarka zdobył Tadeusz Urbainczyk, a po jednej dołożyli Oskar Stanik, a także zawodnik testowany.

W związku ze zbliżającą się inauguracją III-ligowych zmagań, beniaminek rozgrywek podjął decyzję o rozegraniu jeszcze jednego meczu kontrolnego. Na szybką odpowiedź zgłosiła się Drama Zbrosławice, która występuje na co dzień w drugiej grupie katowickiej „Zina” ligi okręgowej. Aspirujący do awansu gospodarze, a także tarnogórski beniaminek III ligi stworzyli w upalne popołudnie ciekawe widowisko. Na bramki w meczu nie czekaliśmy długo. W 9′ minucie gry rzut karny na bramkę zamienili gospodarze, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Ireneusz Poloczek, w przeszłości wieloletni zawodnik naszego klubu. Trzy minuty później sędzia spotkania po raz drugi wskazał na „wapno”. Remis w meczu mocnym strzałem zapewnił gościom zawodnik testowany. Prowadzący grę Gwarek jeszcze dwukrotnie bliski był objęcia prowadzenia, jednak zarówno strzały zawodnika testowanego, jak i Oskara Stanika odbijały się od słupka. Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Gwarek objął prowadzenie. Gola do szatni zdobył Oskar Stanik.

W drugiej połowie gra nieco się uspokoiła. Zarówno w drużynie gospodarzy, jak i gości nastąpiło sporo zmian. Swoje okazje do zdobycia bramki miał szczególnie Tadeusz Urbainczyk, który w pierwszej połowie miał co najmniej dwie stuprocentowe okazje strzeleckie. Mniej więcej po kwadransie gry gospodarzom z pomocą przyszedł słupek. Pechowcem w tej sytuacji był właśnie Urbainczyk. Co nie udało się wcześniej, udało się na dziesięć minut przed końcem spotkania, kiedy to z bliskiej odległości popularny „Tadek”  podwyższył wynik meczu. Mający także swoje szanse bramkowe gospodarze kontaktowego gola wbili w 88′ minucie. Kiedy wydawało się, że powtórzy się wynik z ostatniego meczu towarzyskiego pomiędzy Dramą, a Gwarkiem (listopad 2017 rok, 3:2 dla Gwarka – przyp. red.) wynik spotkania na 4:2 dla III-ligowca ustalił w 90′ minucie Urbainczyk, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.

W drużynie Gwarka zabrakło dzisiaj dwójki podstawowych zawodników. Zarówno Dawid Jarka jak i Sławomir Pach ćwiczyli dziś indywidualnie. Dla Gwarka mecz w Ptakowicach był ostatnim sprawdzianem przed sobotnim startem ligi. W sobotę, 5 sierpnia tarnogórzanie podejmą Pniówka Pawłowice Śląskie. Zespół Dramy Zbrosławice swój sezon rozpocznie tydzień później.

LKS DRAMA ZBROSŁAWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2:4 (1:2)

1:0 – Ireneusz Poloczek 9 min. (karny)

1:1 – Zawodnik testowany III 12 min. (karny)

1:2 – Oskar Stanik 45 min.

1:3 – Tadeusz Urbainczyk 80 min.

2:3 – Drama Zbrosławice 88 min.

2:4 – Tadeusz Urbainczyk 90 min.

GWAREK (I połowa): Wiśniewski – Curyło, Dzido, Mrozek, Śliwa – Zawodnik testowany I, Timochina, Zawodnik testowany II, Stanik, Zawodnik testowany III – Urbainczyk.

GWAREK (II połowa): Rosół – Cymerys, Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V, Zawodnik testowany VI – Górka, Zawodnik testowany VII, Sikora, Stanik (70′ Zawodnik testowany II), Zawodnik testowany VIII – Urbainczyk.