Niech żałuje ten, kto nie oglądał dziś kolejnego meczu kontrolnego drużyny Gwarka. W rozegranym w Zabrzu – Makoszowach przedostatnim meczu sparingowym tej zimy, Tarnogórzanie zremisowali z rezerwami zabrzańskiego Górnika 1:1 (0:0). Obydwie drużyny stworzyły na stadionie Walki bardzo dobre piłkarskie widowisko, jednak bramki oglądaliśmy dopiero w drugiej połowie. Gwarka na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Cymerys, a wyrównał parę minut później ładnym strzałem Bartłomiej Olszewski.

Skrót meczu: TUTAJ.

Jedynym elementem, którego brakowało w bardzo dobrej pierwszej połowie to bramki. Okazji do ich zdobycia w wykonaniu obydwóch zespołów nie brakowało, przede wszystkim ze strony odważnie grających tarnogórzan. Swoją pierwszą okazję bramkową piłkarze Gwarka stworzyli sobie w 11’ minucie gry, kiedy to piłka po strzale Dawida Jarki poszybowała nad poprzeczką bramki Górnika. Górnik mógł wyrównać osiem minut później, jednak zbyt długo z oddaniem strzału zwlekał Andrzej Trubeha i piłkę spod jego nóg zdołał wybić Adrian Sikora. Później odpowiedzieli goście, a po składnej akcji Gwarka mocnym strzałem zawodnik testowany posłał piłkę ponad porzeczką. W 30’ minucie gry zakotłowało się pod bramką tarnogórzan, a strzał Trubehy odbił przed siebie Andrzej Wiśniewski. Kolejna ciekawa akcja miała miejsce pod bramką Górnika. Składna akcja tarnogórzan kończy się wrzuceniem piłki przez Mateusza Górkę na głowę Dawida Jarki, ale strzał naszego napastnika poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki gospodarzy. Dwie minuty później uderzenie z linii pola karnego Adriana Sikory sprawia, iż piłka mija lewy słupek bramki Szymańskiego. Najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli jednak piłkarze Górnika w 34’ minucie meczu. Po dużym zamieszaniu w polu karnym piłka trafia przypadkowo w rękę Mateusza Górki. Piłka z jedenastu metrów po uderzeniu piłkarza Górnika trafia jednak w słupek i na przerwę obie drużyny zeszły bez zdobyczy bramkowej.

Druga połowa zaczęła się od niecelnego strzału autorstwa Rafała Kulińskiego. Zabrzanie odpowiedzieli parę minut później, jednak ze strzałem w środek bramki poradził sobie z łatwością Wiśniewski. W 55’ minucie kolejna akcja piłkarzy Gwarka. Bramkarz Górnika źle wybija piłkę, która trafia pod nogi piłkarza testowanego. Ten od razu z ok. 30 metrów strzela na bramkę rywala, jednak wracający ile sił w nogach do swojej bramki Szymański zdołał z linii bramkowej wybronić strzał naszego zawodnika. Później gra się nieco uspokoiła, jednak to, co najważniejsze przyszło w 73’ minucie. Do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego przez Rafała Kulińskiego wyskakuje Adam Dzido, który uderza piłkę w stronę bramki Górnika. Futbolówka trafia jeszcze po drodze w plecy Bartłomieja Cymerys i wpada do bramki. Tarnogórzanie poszli za ciosem i już minutę późnej mogli podwyższyć prowadzenie. Strzał z prawej strony pola karnego Dawida Hewlika wybronił Szymański, a kolejny strzał zawodnika testowanego mija lewy słupek bramki gospodarzy. W 80’ minucie górnicy doprowadzają jednak do wyrównania. Wprowadzony w trakcie drugiej połowy meczu Bartłomiej Olszewski ładnym strzałem zza pola karnego pokonał wprowadzonego w trakcie drugiej połowy Mateusza Rosoła.

Więcej bramek w meczu nie padło i Gwarek zremisował z występującymi w trzeciej grupie III ligi rezerwami Górnika Zabrze 1:1. Ważnym wydarzeniem był powrót do gry po długiej kontuzji Sławomira Pacha. Nasz zawodnik pojawił się w 66’ minucie meczu zmieniając zawodnika testowanego. Ostatni sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego tarnogórzanie rozegrają w następną sobotę. Ich przeciwnikiem będzie występująca w katowickiej lidze okręgowej drużyna Unii Dąbrowa Górnicza.

GÓRNIK II ZABRZE S.S.A. – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:1 (0:0)
bramki:
0:1 – Bartłomiej Cymerys 73 min.
1:1 – Bartłomiej Olszewski 80 min.

GÓRNIK: Szymański – Gajda, Teichman, Wiśniewski, Gruszka – Pikul, Wajsak, Konieczny, Trubeha, Wolsztyński – Lasik. Grali także: Ściślak, Kopia, Olszewski, Joachim. Trener: Józef DANKOWSKI.

GWAREK: Wiśniewski (70’ Rosół) – Curyło (46’ Mrozek), Dzido, Cymerys, Śliwa – Zawodnik testowany I (66’ Pach), Kuliński (77’ Zawodnik testowany III), Sikora (46’ Timochina), Górka (77’ Pstuś) – Jarka (70’ Hewlik), Zawodnik testowany II. Trener: Krzysztof GÓRECKO.