Bez większych problemów Gwarek Tarnowskie Góry pokonał dzisiaj w Zabrzu – Zaborzu drużynę MKS Zaborze aż 8:0 (4:0) w swoim kolejnym meczu kontrolnym przed startem rundy rewanżowej. Lider zabrzańskiej „Majer Klasy A” nie miał większych szans w starciu z bardzo dobrze dysponowanym dzisiaj zespołem Gwarka, przez co już w pierwszej połowie tarnogórzanie prowadzili różnicą czterech bramek. Po przerwie lider pierwszej grupy IV ligi śląskiej dołożył kolejne cztery trafienia i w pełni zasłużenie odniósł okazałe zwycięstwo.

Już przed meczem wiadome było, że faworyt w tym meczu może być tylko jeden. Już w piątej minucie meczu po akcji zawodnika testowanego tarnogórzan na prowadzenie wyprowadził Karol Pstuś. Kwadrans później autor pierwszego trafienia został sfaulowany w polu karnym rywala, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Kuliński. Minutę później Gwarek prowadził już 3:0, tym razem jednak po asyście przy pierwszej bramce zawodnik testowany mógł dodać także bramkę. W 33’ minucie zawodnik testowany zdobył swojego drugiego gola, tym razem jednak efektownym lobem bramkarz rywali pokonany został po raz czwarty.

Bramka numer pięć dla Gwarka padła cztery minuty po przerwie, a przypominała trafienie numer cztery. Tym razem ładną podcinką mógł pochwalić się inny z zawodników testowanych. Kolejne trzy bramki były autorstwa Dawida Hewlika, który bramkarza Zaborza pokonał odpowiednio w 51’, 55’ oraz 90’ minucie. Przy dwóch pierwszych bramkach naszego młodego zawodnika fantastyczne asysty mogli zapisać na swoim koncie odpowiednio Dawid Jarka oraz Patryk Timochina. Ostatnia bramka Dawida Hewlika tylko podsumowała jego bardzo dobrą grę, gdyż z wielkim spokojem „wyciągnął” bramkarza rywali ze swojej świątyni i ustawił wynik meczu posyłając piłkę do pustej bramki.

Mecz bez historii kończy się zdecydowanym zwycięstwem Gwarka. Cieszy fakt, że jednak mimo kilku groźnych akcji przeciwnika, udało się zachować do końca czyste konto, znacznie poprawiając sobie dziś skuteczność. W sobotę drużyna Gwarka Tarnowskie Góry rozegra kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem będzie drużyna rezerw Górnika Zabrze, a spotkanie to zostanie rozegranie w najbliższą sobotę na stadionie Walki Makoszowy w Zabrzu o godzinie 13:45.

MKS ZABORZE ZABRZE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:8 (0:4)

0:8 – Dawid Hewlik 90 min.

GWAREK: Rosół – Curyło, Dzido (46’ Zawodnik testowany I), Mrozek, Śliwa (46’ Górka) – Timochina, Zawodnik testowany II, Hewlik, Kuliński (46’ Sikora), Pstuś – Zawodnik testowany III (46’ Jarka). Trener: Krzysztof GÓRECKO.