Gwarek Tarnowskie Góry kontynuuje zwycięską serię. Świeżo upieczeni mistrzowie pierwszej grupy IV ligi śląskiej pokonali w sobotnie popołudnie Klub Sportowy Panki 5:1 (2:1), odnosząc swoje dwudzieste czwarte zwycięstwo w sezonie. Niespodziewanie na prowadzenie wyszli w 17′ minucie goście za sprawą trafienia Tomasza Pasieki. Gwarek zdążył odrobić straty jeszcze przed przerwą dzięki dwóm trafieniom Rafała Wawrzyńczoka. Po zmianie stron trafiali już jednak tylko gospodarze. Bramki Adriana Sikory, Oskara Stanika, a także Karola Pstusia przypieczętowały kolejną wygraną Gwarka w sezonie.

Skrót meczu (dzięki uprzejmości portalu Śląskie.TV): TUTAJ.

Konferencja prasowa (dzięki uprzejmości portalu Śląskie.TV): TUTAJ.

Mający już pewne zwycięstwo w lidze i zapewniony udział w barażach Gwarek do meczu z ostatnim w tabeli Klubem Sportowym Panki stanął w bardzo odmienionym personalnie składzie. W drużynie zabrakło rekonwalescentów Sławomira Pacha oraz Dawida Jarki, za kartki pauzować musiał Rafał Kuliński, z powodu lekkiego urazu wolne dostał Tadeusz Urbainczyk, a na ławce rezerwowych zabrakło Piotra Makowskiego. Mecz na ławce rezerwowych zaczęli tacy gracze jak Andrzej Wiśniewski, Bartłomiej Cymerys czy Remigiusz Curyło, którzy ostatnio wychodzili w podstawowej jedenastce tarnogórzan. Dlatego też od początku meczu szansę dostali tacy zawodnicy jak Mateusz Polak, Oskar Stanik czy bohater meczu z Sarmacją Będzin – Karol Pstuś.

Początek meczu był niemrawy w wykonaniu tarnogórzan. Dzięki temu ze swoje szansy skorzystali goście, a w 17′ minucie za sprawą Tomasza Pasieki objęli nawet prowadzenie. Zawodnik, który parę minut wcześniej zastąpił na placu gry kontuzjowanego Arkadiusza Hyrę dopełnił tylko formalności, oddając strzał z paru metrów do pustej bramki. Stracona bramka pobudziła nieco gospodarzy, którzy natychmiast wzięli się do odrabiania strat. W 37′ minucie składna akcja Dawida Hewlika zakończyła się podaniem do Oskara Stanika, który wyłożył piłkę przed bramką do wbiegającego Rafała Wawrzyńczoka, a ten prostym podbiciem zdobywa wyrównanie dla Gwarka. Pięć minut później prowadzili już gospodarze. Dośrodkowanie piłki w pole karne przez Mateusz Polaka pada łupem bramkarza gości Damiana Janoszki, a ten oślepiony przez słońce wypuszcza piłkę z rąk, która pada wprost pod nogi Wawrzyńczoka, a ten strzela jedną z najłatwiej zdobytych bramek w karierze. Gol ten spowodował, iż na przerwę liderzy rozgrywek schodzili prowadząc 2:1.

Druga połowa to już dużo spokojniejsza gra Gwarka. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej widoczna była przewaga gospodarzy. Od początku drugiej połowy na murawie pojawił się Adrian Sikora i to on zdobył trzeciego gola w meczu, wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarzem klubu z Panek. Dwie minuty późnej tarnogórzanie prowadzili już 4:1. Tym razem z najbliższej odległości do siatki trafił Oskar Stanik, a asystował mu bardzo dokładnym podaniem z prawej strony boiska Dawid Hewlik. Piątego gola dla Gwarka zdobył w 84′ minucie meczu Karol Pstuś, po drugiej asyście w meczu Dawida Hewlika. Tym razem Pstuś pokonał bramkarza gości, kopiując wyczyn Adriana Sikory. Mimo kolejnych okazji strzeleckich więcej goli dla gospodarzy nie padło. Trzeba także przyznać, iż niejednokrotnie ciekawe akcje tworzyli piłkarze gości, którym jednak do strzelenia kolejnych bramek brakowało nieco szczęścia.

Gwarek odniósł kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Już w środę czeka tarnogórzan kolejny mecz. Tym razem na zakończenie majowego maratonu, Gwarek pojedzie do Rudy Śląskiej na mecz z walczącą o ligowy byt Slavią. Mecz ten zaplanowano na środę 31 maja na godzinę 18:00.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS PANKI 5:1 (2:1)

0:1 – Tomasz Pasieka 17 min.

1:1 – Rafał Wawrzyńczok 37 min.

2:1 – Rafał Wawrzyńczok 42 min.

3:1 – Adrian Sikora 70 min.

4:1 – Oskar Stanik 72 min.

5:1 – Karol Pstuś 84 min.