Dawid Jarka bohaterem Gwarka. To właśnie trafienie naszego zawodnika w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zaważyło o kolejnym zwycięstwie naszej drużyny w sezonie 2017/2018. Tarnogórzanie w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek III ligi grupy trzeciej pokonali Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0 (1:0), kontynuując jednocześnie serię meczów bez porażki. Sobotni mecz stał na wysokim poziomie, a obydwie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony.

Konferencja prasowa: TUTAJ.

Zacznijmy może od dwóch dat. 12 oraz 15 sierpnia. Pierwsza data to termin ostatniej porażki Stilonu w ligowych rozgrywkach. Trzy dni później swój ostatni i jedyny jak dotąd przegrany mecz w lidze odnotował Gwarek. Nieco ponad miesiąc od tych wydarzeń obydwie drużyny spotkały się w meczu 8. kolejki trzeciej grupy piłkarskiej III ligi. Lekkim faworytem z racji meczu u siebie był Gwarek, jednak wszyscy wiedzieli, iż sobotniego przeciwnika Gwarka lekceważyć w żadnym wypadku nie wolno.

Lepszy start w meczu zanotowali gospodarze, którzy za sprawą Michała Bobryka oraz Sebastiana Pączko często nękali swoimi strzałami defensywę gości. Do tej dwójki można jeszcze dodać strzały Bartłomieja Cymerysa oraz Mateusza Górki, które w ostatecznym rozrachunku nie znalazły drogi do bramki Stilonu. W odpowiedzi szczęścia pod bramką Gwarka próbował najskuteczniejszy zawodnik gości – Rafał Świtaj, jednak jego strzały były zbyt lekkie ażeby zaskoczyć solidną jak do tej pory defensywę Gwarka. Stilon pierwszą groźna akcję przeprowadził w 22′ minucie meczu i na dodatek akcja mogła, a raczej powinna zakończyć się golem. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Zakrzewski przelobować bramkarza Gwarka Andrzeja Wiśniewskiego, jednak piłka przed linią bramkową odbiła się jeszcze od murawy i spadła na górną siatkę bramki gospodarzy.  Ten sam zawodnik dwadzieścia minut później miał kolejną, bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki, ale tym razem na drodze do zdobycia gola stanął świetnie interweniujący Wiśniewski. Dopiero na sam koniec pierwszej połowy, pierwsza, bardzo dobra część meczu została nagrodzona bramką. Wyskakując do piłki bramkarz gości, Krystian Paczkowski fauluje Mateusza Górkę, a sędzia główny meczu, pan Jakub Krajewski podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Dawid Jarka.

Druga połowa stała na tak samo dobrym i równym poziomie, w której ciężki ocenić było lepszy zespół. Dogodniejsze sytuacja na podwyższenie prowadzenia mieli z pewnością gospodarze. Najpierw w 55′ minucie meczu zostali okradzeni z prawidłowo zdobytej bramki autorstwa Sebastiana Pączko, bowiem zdaniem arbitra bocznego podający w tej sytuacji Mateusz Górka znajdował się na pozycji spalonej. Parę minut później piłka po efektownym uderzeniu Sławomira Pacha z rzutu wolnego obiła poprzeczkę bramki gości strzeżonej przez Krystiana Paszkowskiego. Następne minuty to próby wyrównania wyniku meczu przez graczy Stilonu, którzy jednak nie potrafili znaleźć skutecznego rozwiązania na przebicie się przez szczelną defensywę gospodarzy. Swoje okazje marnował Zakrzewski, wprowadzony w trakcie drugiej połowy Adrian Nowak, czy skutecznie usposobiony obrońca Stilonu – Mateusz Ogrodowski. Wynik jednak nie uległ już zmianie i w meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie Gwarek pokonał Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0.

W drużynie gości nie brakowało w sobotnim meczu zawodników, którzy mają na swoim koncie występy w wyższych klasach rozgrywkowych. I tak od pierwszej minuty w meczu wystąpili niezwykle doświadczeni Krzysztof Kaczmarczyk, Łukasz Maliszewski czy Rafał Świtaj. Towarzyszyli im młodzi, ale także mający już w swoim piłkarskim CV występy w renomowanych klubach Ekstraklasy Paweł Lisowski czy Łukasz Zakrzewski. Ten, kto zdecydował się mimo lekkiego deszczu przyjść na stadion Gwarka z pewnością nie może czuć się pokrzywdzony. W sobotę w Tarnowskich Górach oglądaliśmy mecz przez duże „m”.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI 1:0 (1:0)