Chyba nie ma w Tarnowskich Górach osoby, dla której słowo „Majawoda+” byłoby obce. Grupa oddanych przyjaciół, kochających piłkę nożną, dla których pomaganie potrzebującym nie jest niczym nowym, po raz trzeci organizuje coroczny, piłkarski turniej charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy chorym dzieciom z Tarnowskich Gór. Już w najbliższą niedzielę na boisku w Żyglinie zagramy razem dla 9-letniego Michała.

 

Podążając za ich Facebook’owym opisem, sami o sobie mówią, że są „XVII Najemnym Oddziałem Piechoty Morskiej z Sierra Leone”. Każdy jednak wie, że są grupą ludzi, dla której niesienie pomocy ludziom dotkniętym nieszczęściem sprawia olbrzymią radość. Bezinteresowność i szlachetność tej idei przyświeca organizatorom wielu turniejów charytatywnych już od 2013 roku. Każdy z dotychczasowych turniejów piłkarskich niósł za sobą sportową rywalizację fair-play, przyjacielską atmosferę, tłum ludzi, a przede wszystkim uśmiech na twarzy potrzebujących oraz pomagających.

 

III edycja turnieju „Majawoda+ Cup” odbędzie się w niedzielę 24 września na boisku LKS-u w Żyglinie. Tym razem cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 9-letniego Michała z Miasteczka Śląskiego. Trwająca od godziny 9:00 impreza to oprócz turnieju piłkarskiego także losowanie ciekawych nagród, licytacje oraz masa innych atrakcji. Dodajmy, iż turniej „Majawoda+ Cup” odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasteczka Śląskiego, pana Krzysztofa Nowaka.

 

Poniżej prezentujemy oficjalny plakat tego wydarzenia.

majawoda_plakat

 

Towarzystwo Sportowe „Gwarek” z olbrzymią dumą również wspomoże organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia. Chciejmy dodać, iż wielu z naszych Sponsorów również wyraziło chęć pomocy dla 9-letniego Michała. Z tego miejsca dziękujemy bardzo serdecznie firmom „Dar-Pol-Stal” Mariusz Grzelczak i Dariusz Zuber, „Mikros” Krzysztof Kostka, „Pormar” Marek Porada, „Poseidon” Wojciech Pindelski i Mariusz Miś, „Repex” Iwona i Jan Gryc, Biuro Poselskie Tomasza Głogowskiego, „De-Med” Andrzej Janicki oraz „Meble Protech” Rafał Gajda za okazaną pomoc oraz wielkie serce.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych w niedzielę 24 września od godziny 9:00 na obiekt LKS-u Żyglin do wspólnej zabawy. Pokażmy, jaką wielką sprawą jest pomoc potrzebującym. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz