Przełom grudnia i stycznia w świecie sportu to głównie czas podsumowań tego, co wydarzyło się przez ostatnich dwanaście miesięcy. Przede wszystkim ta rzecz dzieje się w piłce nożnej, kiedy zespoły w pierwszych tygodniach nowego roku powoli budzą się do treningowego życia. Również dla świata mediów to okazja, aby szerzej przypomnieć wszystkim dokonania poszczególnych sportowców oraz drużyn sportowych w 2017 roku.

 

W Gwarku Tarnowskie Góry wydarzyło się bardzo wiele. Sukcesy Gwarka, a także ich zawodników zostały zauważone przez wiele stacji telewizyjnych, gazet, sportowych portali informacyjnych, czy rozgłośni radiowych. My zebraliśmy ostatnie doniesienia ze świata mediów dotycząca właśnie Gwarka i z całą przyjemnością pragniemy się nimi z Państwem podzielić.

 

radio_katowice_grafika

W sobotę 30 grudnia, w godzinach porannych, jak co sobotę w Polskim Radiu Katowice miała miejsce audycja radiowa pt. „Z mikrofonem po boiskach”. Redaktor naczelny redakcji sportowej Polskiego Radia Katowice, pan Jerzy Góra pokusił się o krótkie podsumowanie 2017 roku w naszym regionie. Miano największego pozytywu ostatnich dwunastu miesięcy przypadło właśnie tarnogórskiemu klubowi. Jerzy Góra już od wielu lat co weekend przeprowadza relacje radiowe z meczów drużyn województwa śląskiego. Jego sportowe doświadczenie, a także wiedza na temat sportu, nie tylko w naszym województwie jest ogromna. Największe wrażenie przez ostatni rok zrobił na nim właśnie Gwarek. Co ciekawe, redaktor naczelny zapowiedział, iż jest pewien tego, że już za rok Gwarek będzie się mocno bił o awans na poziom centralny. Czy tak się stanie? 

Rozmowa o Gwarku podczas audycji „Z mikrofonem po boiskach” na antenie Polskiego Radia Katowice: TUTAJ.

 

sport_logo

W piątkowym wydaniu katowickiego Sportu (z dnia 06.01.2018r) również znalazło się miejsce dla naszego Klubu. Autor nawiązuje do informacji dotyczącej budowy dwóch nowych i pełnowymiarowych boisk piłkarskich na Gwarku, która pojawiła się na naszej stronie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Przytoczone są słowa prezesa Gwarka, pana Marka Porady, który szerzej opowiada o planach dotyczących budowy nowych boisk. Dziś rano informacja ukazała się także na stronie internetowej katowickiego Sportu. Wszyscy wiemy jak dużą czytelność ma katowicki Sport. Cieszymy się niezmiernie, że informacje o ciągłym rozwoju naszego Klubu mogą dochodzić do coraz większego spektrum odbiorców.

Link do wiadomości dotyczącej budowy boisk na Gwarku: TUTAJ.

 

 

sport_slaski_logo

Zaraz po Nowym Roku na stronie internetowej Sportu Śląskiego pojawiła się sonda, w której internauci wybierali drużynę roku w województwie Śląskim. W gronie nominowanych pojawił się beniaminek III ligi, czyli Gwarek Tarnowskie Góry. Tarnogórzanie w walce o zwycięstwo mieli bardzo poważnych konkurentów. Jeśli chodzi o piłkę nożną rywalami naszej drużyny były także dwa inne zespoły beniaminków, a więc rewelacja rozgrywek Ekstraklasy – Górnik Zabrze, a także nie mniejsza rewelacja rozgrywek II ligi – GKS 1962 Jastrzębie. Do tego doszła bardzo dobrze spisująca się w rozgrywkach Nice I Ligi Odra Opole. Stawkę uzupełniały Wicemistrz Polski w hokeju na lodzie GKS Tychy, a także Mistrz Polski w futsalu Rekord Bielsko-Biała. Ostatecznie sondę zwyciężyła drużyna z Jastrzębia, ale na najniższym stopniu podium uplasował się Gwarek. Tarnogórzanie wyprzedzili pozostałe, czołowe śląskie drużyny czym potwierdzili tylko, że sukces podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko jest na Śląsku bardzo widoczny.

Link do wiadomości dotyczącej sondy z udziałem Gwarka: TUTAJ.

 

 

Dziennik Zachodni

Tradycją dziennikarzy Dziennika Zachodniego jest coroczny konkurs na najlepszych sportowców województwa Śląskiego w ostatnich dwunastu miesiącach. Również i w tym roku w grudniu kibice za pośrednictwem głosowania sms-owego wybierali ich zdaniem najlepszych sportowców z różnych dyscyplin sportowych, a dziennikarze Dziennika Zachodniego umieszczali sportowców w odpowiednich rubrykach. Po pierwszym etapie powiatowym, nastał czas na finał wojewódzki, gdzie jeszcze przez tydzień można oddawać swoje głosy w finale konkursu. Po opływie tego czasu zostaną wyłonieni zwycięzcy w sześciu kategoriach: „Sportowiec Roku”, „Trener Roku”, „Drużyna Roku”, „Młodzieżowy Sportowiec Roku”, „Trener Młodzieży Roku” oraz „Młodzieżowa Drużyna Roku”. W swoich kategoriach nominowani są między innymi Dawid Jarka, Sławomir Pach, Krzysztof Górecko czy trener grupy młodzieżowej Gwarka – Sylwester Kurek.

Więcej informacji o corocznym konkursie Dziennika Zachodniego można przeczytać: TUTAJ.

Dodaj komentarz