Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry dołącza się do gorącego, ogólnokrajowego apelu skierowanego dla wszystkich osób, które wyzdrowiały dzięki pokonaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i zostały uznane za zdrowe. W dobie pandemii z każdym, kolejnym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które przechorowały COVID-19.

 

Wszyscy pamiętamy co spotkało naszą drużynę w sierpniu, kiedy to fala zarażeń dotknęła również drużynę Gwarka. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród członków sztabu szkoleniowego oraz zawodników drużyny TS Gwarek Tarnowskie Góry spowodowały, że wielu z nich przez kilkanaście dni walczyło z infekcją, która na pewien czas wdarła się życie codzienne zdrowych mężczyzn, wprowadzając do ich organizmów typowe dla wirusa objawy. Nasi zawodnicy, jak na prawdziwą drużynę przystało, wirusa ostatecznie pokonali. Teraz zachęcają do tego, abyśmy wspólnie dbali o osoby, dla których wirus może być chorobą trudną do pokonania. Niezbędne dla ratowania ludzkiego życia może okazać się osocze „ozdrowieńców”. Osocze to zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

 

W tym przypadku zachęcamy do kontaktu z najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa osoby, które spełniają poniższe warunki:

  • Przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2,
  • Od wykonania ostatniego badania, które było ujemne minęło 14 dni,
  • Są w wieku 18-60 lat,
  • Nie otrzymały w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników.

 

W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie najdogodniejszy termin i miejsce jego pobrania.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach: 

tel. 726 227 229, 607 619 718; 607 678 519; 32 20 87 419

 

Do akcji włączyli się również zawodnicy Gwarka, a jako pierwszy jak na kapitana przystało swoją gotowość do pomocy potwierdził Dawid Jarka:

dawid_jarka_osocze_szpital2

Pamiętajmy, że zakażeń koronawirusem ciągle przybywa. Stosujmy się do zaleceń lekarzy, dbajmy o siebie nawzajem, pomagajmy sobie w tym trudnym czasie. Zachęcamy raz jeszcze do wsparcia akcji, niosącej pomoc ludziom chorym, których wirus dotknął szczególnie niebezpiecznie. Kilka tygodni temu byłeś chory, a dziś to właśnie Ty możesz pomóc. Twoje osocze może uratować komuś życie! Osocze to zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

 

Społeczność tarnogórska pomaga… ma to we krwi!

Więcej na temat tego, kto może oddać osocze i na czym polega metoda pobrania tego cennego leku znajdziesz pod adresem:

https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/

 

Dodaj komentarz