Kolejny udany weekend zaliczyła nasza drużyna Rezerw, która w meczu 14. kolejki rozgrywek bytomskiej „A klasy” pokonała zespół Iskry Połomia 5:0 (3:0). Mecz od samego początku toczył się pod dyktando naszej drużyny, która już w pierwszej połowie wypracowała sobie bezpieczną przewagę bramkową. Gole dla naszej drużyny zdobywali w sobotnie popołudnie Łukasz Stosiek oraz Patryk Joachim (po dwie), a także Marek Ptak. Dzięki tej wygranej nasza drużyna jest już bardzo blisko zapewnienia sobie mistrzostwa rundy jesiennej.

Podczas gdy odwołany został ligowy mecz z Wartą Gorzów Wielkopolski, podopieczni trenera Krzysztofa Górecko trenowali na płycie głównej stadionu przy ul. Wojska Polskiego 2. W tym samym czasie, nasza Rezerwa rozgrywała ligowy mecz w ramach bytomskiej „A klasy”. Na obiekcie w Kaletach – Kuczowie, który po raz ostatni gościł naszą drużynę w meczu ligowym w 2020 roku, niepokonani w meczach domowych zawodnicy tarnogórskiej „dwójki” mierzyli się z Iskrą Połomia.

W wyjściowym składzie Gwarka znalazło się aż dziewięciu młodzieżowców. Najstarszymi zawodnikami w drużynie Gwarka, którzy od pierwszej minuty wystąpili na boisku Małejpanwii Kuczów byli 21-letni Konrad Pipia oraz Patryk Joachim. Gospodarze od pierwszej minuty rozpoczęli realizować swoje założenia, dzięki czemu Marek Ptak już w 6′ minucie wyprowadził Gwarka na prowadzenie. W każdym kolejnym kwadransie pierwszej połowy również padały bramki, których autorem został Łukasz Stosiek. Po zmianie stron szybkie dwa gole zdobył Patryk Joachim i wiadome już było, że młodzi tarnogórzanie nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk. Słowo „młodzi” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, bowiem w drugiej połowie na boisku pojawiła się kolejna siódemka młodzieżowców. Stopniowo coraz większą rolę w naszym zespole zaczynają odgrywać zawodnicy z rocznika 2002, a kolejne występy na plus zanotowali również jeszcze młodsi Mateusz Klasik, Jakub Banek czy Dawid Pająk (wszyscy rocznik 2003), a także Mikołaj Waniek (rocznik 2004).

Drużyna prowadzona przez trenera Bartłomieja Cymerysa jest na ostatniej prostej sezonu. Odniesione dziś zwycięstwo, które ani przez chwilę nie było zagrożone, pozwoliło umocnić się Gwarkowi na czele tabeli. Do rozegrania pozostały naszej drużynie jeszcze dwa mecze wyjazdowe, z czego jeden zaległy. Jeżeli nasza drużyna przynajmniej raz w nich zwycięży, przezimuje przerwę w rozgrywkach na pozycji lidera. Drugi w tabeli zespół LKS-u Żyglin traci obecnie do Gwarka jeden punkt, jednak ma rozegrane o jedno spotkanie więcej. Rundę jesienną sezonu 2020/2021 Gwarek zakończył z imponującym wynikiem 6 zwycięstw i zaledwie 1 remisu w meczach rozgrywanych jako gospodarz. Już za tydzień Gwarek wyjedzie na mecz z przedostatnim w tabeli, Orkanem Dąbrówka Wielka.

7 listopada 2020r, obiekt LKS „Małanapew” Kuczów, sezon 2020/2021 Bytom „A klasa”

TS GWAREK II TARNOWSKIE GÓRY – LKS ISKRA POŁOMIA 5:0 (3:0)

1:0 – Marek Ptak 6 min.

2:0 – Łukasz Stosiek 20 min.

3:0 – Łukasz Stosiek 32 min.

4:0 – Patryk Joachim 50 min.

5:0 – Patryk Joachim 52 min.

żółte kartki: Moczek (Gwarek)

sędzia: Tomasz Żmuda (KS Bytom)

widzów: mecz rozegrano bez udziału publiczności

GWAREK: Tobor (60′ Krawiec) – K. Joachim (46′ Klasik), Joszko, M. Kołodziej (46′ Moczek), Pipia – Skrzyniarz, Ziemianek, Gryc (60′ Banek), Ptak (46′ Rydzkowski), Stosiek (70′ Pająk) – P. Joachim (60′ Waniek). Trener: Bartłomiej CYMERYS.

ISKRA: Magdziarz – Niestrój (65′ S. Jonecko), Kaszuba, Świerzy, K. Pałetko – Gorlicki, Wyciślik, P. Pałetko, Okrzesik (65′ Duda) – Wójcik (46′ Dłubała), Nowak (65′ Helisz). Trener: Tomasz PAWLIK.