Liga tuż, tuż, więc śpieszymy się przedstawić naszym Kibicom kolejnych, nowych młodzieżowców, którzy tego lata zawitali do Gwarka Tarnowskie Góry. Nasza dwójka pokazała w poprzednich sezonach, że doskonale czuję się w klubie z „Gwarkiem” w nazwie. Zapraszamy do poznania kolejnych, zdolnych nabytków tarnogórskiej drużyny. Nowymi zawodnikami klubu ze „Srebrnego Miasta” zostali Marek Ptak oraz Kacper Joachim!

 

Marek Ptak (2001): Marek jest wychowankiem UKS-u Trampkarzu Zabrze, który w wieku 13 lat przeniósł się do innego klubu z Zabrza, Szkolnego Klubu Sportowego „Gwarek”. W tym klubie ofensywny zawodnik dał się poznać jako solidnej klasy napastnik. Łącznie w swoim poprzednim klubie zdobył aż 51 bramek, przechodząc w drużynie klasy od wieku Trampkarza, po Juniora. Ostatni sezon, który z powodu pandemii nie został dokończony, również okazał się dla naszego nowego zawodnika przełomowy. Mimo ciągle wieku Juniora, Marek Ptak całą jesień poprzedniego sezonu spędził w drużynie Seniorów Gwarka Zabrze. Nie przeszkodziło mu to w aklimatyzacji w zespole, ponieważ z dorobkiem 7 bramek został najlepszym strzelcem swojej drużyny. Tym razem Marek spróbuje swoich sił na III-ligowym froncie. Jak na napastnika przystało, nie mamy wątpliwości, iż nasz nowy nabytek swoją szansę na pokazanie się w seniorskiej piłce z pewnością będzie chciał wykorzystać. Marek Ptak w Gwarku Tarnowskie Góry przebywa od początku letniego okresu przygotowawczego, i do naszej drużyny został ze swojego imiennika z Zabrza wypożyczony na najbliższy rok.

 

Kacper Joachim (2002): Liczba zawodników o nazwisku „Joachim” w Gwarku Tarnowskie Góry właśnie się powiększyła. Do tarnogórskiego zespołu dołączył tego lata 18-letni Kacper Joachim, który posiada status młodzieżowca. Kacper, który jest bratem występującego w naszym zespole Patryka, występuje na co dzień na boku obrony. Do Kacper Joachim swoje pierwsze kroki w karierze piłkarskiej zaczynał w zespole Promotora Zabrze. Stąd trafił w sezonie 2015/2016 do Górnika Zabrze, w którym to spędził następne cztery sezony. Zaczynał jako zawodnik występujący w I Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy, jednak jego talent został na tyle szybko dostrzeżony, iż szybko zainteresowała się niż drużyna Górnika występująca wtedy w Centralnej Lidze Juniorów. Tam spędził dwa sezony, rywalizując ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Kacper jest formalnie zawodnikiem Górnika Zabrze, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Gwarku Ornontowice, występującym w IV lidze śląskiej. Warto zaznaczyć, iż podczas swojego debiutu w seniorskiej piłce zdobył w meczu pucharowym Gwarka z MKS-em Zaborze swoją pierwszą bramkę. Podczas kolejnego meczu pucharowego, podwoił swój dorobek, dwukrotnie pokonując bramkarza Gwiazdy Chudów. Teraz przyszła pora na pokazanie swoich niemałych umiejętności w wyższej lidze. 

 

Naszym nowym zawodnikom życzymy samych udanych meczów w barwach swojej nowej drużyny, witając tym samym oficjalnie w Gwarku Tarnowskie Góry!

 

1 komentarz

  • Loucychre 31 / 07 / 2020 Reply

    No wreszcie jakiś perspektywiczny zawodnik. Joachima trzeba zaklepać. Koni3cznie

Dodaj komentarz