Gwarek Tarnowskie Góry gotowy do walki o mistrzostwo ligi. W miniony wtorek drużyna lidera pierwszej grupy IV ligi śląskiej zaprezentowała się publiczności zgromadzonej w Tarnogórskim Centrum Kultury. Oficjalna prezentacja tarnogórskiego zespołu miała charakter podniosły, a sam styl imprezy nie odbiegał od tych bardziej znanych z naszej najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Niestety z powodu ograniczonych miejsc siedzących w tarnogórskim TCK-u, udział w wydarzeniu zapewniało jedynie klubowe zaproszenie.

 

Materiał TG Stacji z wydarzenia w ”Informacjach 7 Dni” (od 12:45): TUTAJ.

Galeria zdjęć z prezentacji Gwarka w serwisie Nasze Miasto (fot. Tomasz Klyta): TUTAJ.

 

Wśród przybyłych gości górowali zawodnicy grup młodzieżowych wraz z rodzicami, którzy licznie wypełnili salę tarnogórskiego TCK-u. Jest to wyraźny sygnał, że coraz więcej młodych chłopców chce rozwijać się piłkarsko w Gwarku Tarnowskie Góry. Młodzi zawodnicy z zapałem oczekiwali swoich starszych piłkarskich autorytetów. Parę minut po godzinie 18:00 rozpoczął się pierwszy akt przedstawienia. Krótki pokaz multimedialny przedstawiający historię Gwarka od lat 50-tych ubiegłego stulecia aż po czasy teraźniejsze zapoczątkował ponad godzinne show. Zaraz po zakończeniu pokazu tarnogórskiej publiczności pokazała się muzyczna gwiazda wieczoru – Koala Band z Tarnowskich Gór. Prowadzącym imprezę – co jest już tradycją podczas ważnych wydarzeń Gwarka – był Bartłomiej Perek, którego głos przede wszystkim kojarzony jest z Górnikiem Zabrze, wszak Pan Bartłomiej już od lat prowadzi w pełni profesjonalnie jako spiker meczowy spotkania zabrzańskiego zespołu. Następnie krótko przywitał zebranych gości Prezes Zarządu TS Gwarek – Pan Marek Porada.

 

W kolejnej części wydarzenia prowadzący na scenę zaprosił trenera pierwszej drużyny Krzysztofa Górecko. To, że Krzysztof Górecko jest świetnym trenerem to wiedzieliśmy od dawna. Od wtorku wiemy także, że nasz szkoleniowiec bardzo dobrze odnajduje się także jako osoba prowadząca widowisko. Nasz trener bezproblemowo odpowiadał na pytania Bartłomieja Perka, a także niejednokrotnie jak to ma w zwyczaju z uśmiechem opowiadał w późniejszej części imprezy o poszczególnych zawodnikach, co widać było gołym okiem spodobało się publiczności. Miłym akcentem imprezy było także wyróżnienie grupy trampkarzy Gwarka z rocznika 2001, którzy od długiego już czasu swoją formą prezentują olbrzymie zaangażowanie i przywiązanie do klubowych barw, co przekłada się z roku na rok na bardzo dobre wyniki. Młodzi tarnogórzanie, a także ich trener Bartłomiej Cymerys odebrali nagrody z rąk trenera pierwszego zespołu oraz Wiceprezes TS Gwarek – Pani Sylwii Ploteckiej.

 

Po kolejnym przerywniku multimedialnym zaczęła się główna atrakcja wieczoru. Tym razem organizatorzy wprowadzili parę zmian w porównaniu do poprzednich prezentacji Gwarka. Prezentacja podzielona została na trzy etapy. Podczas pierwszego publiczności zaprezentował się sztab szkoleniowy oraz linia defensywy. Zawodnicy pojedynczo wyczytani przez Bartłomieja Perka w eskorcie młodych żaków naszego zespołu z roczników 2007/2008 wychodzili na scenę prezentując swoją koszulkę meczową. Z głośników leciał nadający wysoką rangę wydarzeniu podkład muzyczny, a sami zawodnicy – dla większości których była to pierwsza tego typu prezentacja w swojej piłkarskiej karierze – sprostali zadaniu dumnie prezentując się widowni. Po wyjściu ostatniego zawodnika z danej formacji trener Krzysztof Górecko pokrótce scharakteryzował ją, a taki sam zaszczyt spotkał w późniejszej fazie także pomocników oraz napastników, których rozdzielił kolejny występ muzycznej gwiazdy wieczoru – Koali Band.

 

Na sam koniec wszyscy razem zaprezentowali się publiczności, a także przybyłym na prezentację fotoreporterom. Przy hymnie Ligi Mistrzów Bartłomiej Perek raz jeszcze zaakcentował hasło wtorkowego wydarzenia, czyli „Srebrne Miasto walczy o III ligę” i zaprosił przybyłych widzów na mecze Gwarka. Bez wątpienia była to kolejna trafna impreza, której nie powstydziłby się żaden klub piłkarski. Sami zawodnicy czuli prestiż imprezy i często powtarzali, że taka prezentacja dała im niesamowitego „kopniaka” w walce o końcowy sukces, a przed najbliższym meczem ligowym takowy będzie potrzebny.

Dodaj komentarz