Ostatnim zawodnikiem pozyskanym przez Gwarka Tarnowskie Góry w zimowym okienku transferowym został dobrze znany tarnogórskim kibicom Tadeusz Urbainczyk. Popularny Tadekwystępował już w naszym zespole w latach 2012-2014, znacznie przyczyniając się w ważnych chwilach do historycznego awansu naszej drużyny do IV ligi. Ofensywny zawodnik występować będzie w Gwarku z numerem 6. Urodzony w Tarnowskich Górach piłkarz ostatnio reprezentował barwy Ruchu Radzionków.

Wychowanek Tarnowiczanki Stare Tarnowice  występował także w juniorskich zespołach Polonii Bytom czy Gwarka Zabrze, skąd trafił w 2008 roku do Ruchu Radzionków. Z zespołu Cidrów był kilkakrotnie wypożyczany do Orła Babienicy/Psary, Zielonych Żarki i właśnie Gwarka, do którego trafił w 2012 roku.

Jest to druga przygoda Urbainczyka z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Co ciekawe, kiedy po raz pierwszy przychodził do Gwarka – drużyna prowadzona wtedy przez Jarosława Brysia awansowała do IV ligi. Nie mamy nic przeciwko, by i tym razem historia się powtórzyła – tym razem jednak o szczebel wyżej.

Tadeusza witamy w Gwarku życząc jednocześnie samych udanych występów!

Dodaj komentarz