Na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się w dniu 5 grudnia 2017 roku w Warszawie spotkanie drużyn, które mają realne szanse wywalczyć awans do przyszłorocznych rozgrywek II ligi. Zaproszonych zostało ok. 30 prezesów z obecnie najlepszych klubów III-ligowych, w tym również Prezesa naszego Klubu, pana Marka Poradę.

 

Przedmiotem spotkania były warunki licencyjne, jakie muszą spełnić kluby, które chcą rozgrywać swoje mecze na poziomie II ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Omawiane były warunki finansowe, organizacyjne, sportowe, prawne oraz infrastrukturalne. Prezesi mieli możliwość wymienić poglądy na temat funkcjonowania klubu w rozgrywkach na poziomie III-ligowym, jak również wymienić poglądy na temat organizacji rozgrywek na wyższym szczeblu rozgrywkowym niż III liga. Spotkanie prowadzone było przez pracowników oraz przedstawicieli departamentu Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Samo zaproszenie do grona przedstawicieli takich klubów jak Widzew Łódź, Motor Lublin czy Elana Toruń było dla naszego Klubu dużym wyróżnieniem. Niemniej jednak spotkanie wyraźnie dało nam do zrozumienia jak wiele brakuje nam w chwili obecnej do występowania na poziomie centralnych rozgrywek II ligi. 

 

Oto, co powiedział nam po spotkaniu w Warszawie Prezes Klubu, pan Marek Porada.

Marek Porada: „Spotkanie było bardzo merytoryczne, z którego jestem zadowolony. Największe kłopoty mamy w chwili obecnej ze spełnieniem warunków infrastrukturalnych, ponieważ stadion Gwarka na dzień dzisiejszy nie nadaje się do rozgrywek II ligi. W szczególności rzutuje brak kolejnej trybuny dla 500 kibiców (wymóg II ligi wynosi 900 miejsc siedzących – przyp. red.). Inne ważne wymagania to brak monitoringu oraz strefy dowodzenia, brak sektora z prawdziwego zdarzenia dla kibiców gości, brak punktu medycznego dla kibiców, brak dodatkowej kasy biletowej oraz depozytów, brak strefy zarządzania dla służ ochrony oraz wiele mniejszych czynników mających istotne znaczenie w otrzymaniu licencji na grę w II lidze. Wszystkie wnioski, które zostały omówione na spotkaniu w Warszawie będę się starał omówić z Władzami Miasta Tarnowskie Góry, aby rozpocząć przygotowania stadionu do spełnienia wymogów licencyjnych do gry na poziomie II-ligowym.”

 

Liczymy na poważną pomoc Władz Miasta Tarnowskie Góry, aby móc w dalszym ciągu promować nasze Tarnowskie Góry.

 

Komentarze

  • monstrum 06 / 12 / 2017 Reply

    i Tak dalej 3 liga to tylko przystanek nie meta. Władze miasta kibice apelują o działania umożliwiające udział Gwarka w 2 lidze. Niech nasze serca biją dla miasta w którym się urodziliśmy a Państwo w nim rządzicie niech Tarnowskie Góry będą dumne rozwoju kulturalnego, gospodarczego oraz SPORTOWEGO !!!

  • SPEKTRUM 10 / 12 / 2017 Reply

    Jako mieszkaniec Tarnowskich Gór – kibic Gwarka zwracam się do Władz Miasta o podjęcie skutecznych działań z Prezesem TS Gwarek mających na celu dostosowanie stadionu do wymogów licencyjnych do gry na poziomie II-ligowym. Takiej szansy nie można zmarnować. W ostatnim czasie Miasto Tarnowskie Góry może się pochwalić dużymi sukcesami w realizacji bardzo ambitnych projektów. Jestem przekonany, że i to się powiedzie. Gwarancją są właściwi ludzie zarówno we Władzach Miasta jak i w klubie TS Gwarek. Niech TS Gwarek stanie się dumą Srebrnego Miasta. Życzę powodzenia!

Dodaj komentarz