Pod koniec poprzedniego tygodnia w sali konferencyjnej naszego Klubu, odbyła się konferencja szkoleniowa „Trener+”. Organizowane przez Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Podokręg Bytom spotkanie z udziałem trenerów klubów piłkarskich z naszego regionu poprowadził Przewodniczący Komisji Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, pan Paweł Grycmann.

 

Projekt szkoleniowy „Trener +” dedykowany jest dla trenerów szkółek, klubów i akademii zrzeszonych w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Szkolenie w formie warsztatów teoretycznych miało za zadanie wpłynąć wśród przedstawicieli klubów piłkarskich na poprawę jakości szkolenia w szkółkach, klubach czy akademiach piłkarskich. Innym z punktów szkolenia była edukacja trenerów dopasowana do ich warunków i możliwości organizacyjno-sportowych, a także wskazanie najnowszych trendów w szkoleniu dzieci i młodzieży. Każdemu zagadnieniu towarzyszyła jak zawsze wymiana myśli szkoleniowej wśród zaproszonych trenerów. Ta forma spotkań zawsze pomaga znaleźć odpowiedzi na wiele problemów.

 

5

 

Tematem naszych zajęć dydaktycznych, w których wzięło udział ponad 20 trenerów z różnych klubów, jest realne środowisko treningu – mówi  koordynator Krystian Szyguła. Chodzi o to, żeby zwrócić uwagę szkoleniowców na to, że w zajęciach powinni odzwierciedlać warunki meczowe, co pozwoli im wychowywać kreatywnych zawodników, podejmujących autonomiczne decyzje. Uciekamy od form wyizolowanych, bo takie zajęcia tworzą „sztucznych” zawodników – słusznie zauważył szef trenerów naszej Akademii. Wystąpiliśmy w roli gospodarza jako klub organizujący szkolenie z projektu „Trener+”. Zaczęliśmy o godzinie 17.00 i spędziliśmy kilka owocnych godzin nie tylko na wykładzie, ale przede wszystkim na rozmowie. W dyskusji chciałem poznać problemy i potrzeby trenerów oraz dowiedzieć się jakie mamy pomysły, aby polepszyć szkolenie dzieci i młodzieży w Tarnowskich Górach – zakończył trener Krystian Szyguła.

 

Jednym z ciekawszych zagadnień była na koniec rozmowa wszystkich uczestników spotkania dotycząca bardzo popularnych ostatnio wśród szkółek piłkarskich treningów indywidualnych. Podsumowując, każdy z zebranych trenerów wraz z prowadzącym szkolenie trenerem Pawłem Grycmannem potwierdził, że trening z indywidualny w piłce nożnej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kształcimy się tylko poprzez grę w zespole, gdyż piłka nożna jest grą drużynową. Ćwiczenia powinny być oparte na udziale wszystkich zawodników w drużynie, aby ta z treningu na trening mogła powiększać swoje piłkarskie umiejętności.

 

15

 

Dodaj komentarz