Po zwycięskim sparingu z AKS-em Mikołów o wypowiedź został poproszony trener tarnogórzan, Łukasz Ganowicz.

Zagraliśmy w tym meczu na plus i najważniejsze, że wszyscy kończymy go w zdrowiu. W pierwszej połowie sama gra była zdecydowanie lepsza niż skuteczność, ponieważ wypracowywaliśmy sobie sytuacje w przemyślany sposób, jednak brakowało finalizacji. Z wyjątkiem skuteczności sama płynność gry oraz jej organizacja w pierwszej połowie wyglądały solidnie.


W drugiej części gry wykończenie wyglądało już nieco lepiej, lecz wydaje mi się, że pomimo zdobycia tych trzech bramek mimo wszystko zmarnowaliśmy sporą ilość sytuacji, które powinniśmy zamienić na kolejne bramki i to jest z pewnością coś, nad czym musimy popracować w dalszej części okresu przygotowawczego.

Ogólnie nasz poziom na tym etapie jest przyzwoity i nieźle to wygląda. Choć zawodnicy mają prawo czuć już trudy okresu przygotowawczego, to wszystko idzie w dobrym kierunku. Został wprawdzie miesiąc do pierwszego spotkania ligowego, ale my już nie możemy się doczekać, a te pozostałe mecze kontrolne zapewne szybo przeminą. Dla nas najistotniejsze jest to, by zachować zdrowie jak najdłużej, a jestem przekonany, że przygotujemy się na sto procent do rozgrywek ligowych.

Dodaj komentarz