Marek Kasprzyk po bramce strzelonej w meczu z Przyszłością Ciochowice. // Fot. Marzena Stanek

Jeden z najlepszych zawodników Gwarka w poprzednim sezonie, niezwykle doświadczony Marek Kasprzyk zdecydował się zawiesić buty na kołku. Wybór ten spowodowany został nominacją Marka przez szkoleniowca Górnika Zabrze – Marcina Brosza, jako swojego asystenta w zespole wielokrotnego mistrza Polski. Marek Kasprzyk nominację przyjął, a co za tym idzie czynności szkoleniowe nie pozwolą mu brać czynnego udziału w walce Gwarka o ponowne mistrzostwo ligi w roli piłkarza.

 

Wychowanej zabrzańskiego Górnika reprezentował barwy Gwarka w sezonie 2015/2016. W meczach ligowych rozegrał 27 spotkań, z czego aż w 26-ciu zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. W dwóch pozostałych spotkaniach Marka wyeliminowała z gry kontuzja. Jest autorem trzech bramek w niedawno zakończonym sezonie ligowym. Na grudniowej gali Gwarka zdobył nagrodę na najbardziej walecznego zawodnika Gwarka w 2015 roku. Przez ostatni rok pełnił także rolę asystenta trenera Krzysztofa Górecko.

 

W nadchodzącym sezonie będzie pomagał trenerowi Marcinowi Broszowi w walce o powrót Górnika Zabrze w szeregi drużyn Ekstraklasy. Dotychczas Marek Kasprzyk prowadził także jedną z młodzieżowych grup trampkarzy w drużynie Górnika.

 

Pochodzącemu z Zabrza Markowi Kasprzykowi klub TS Gwarek Tarnowskie Góry bardzo dziękuje za owocny rok pracy i życzy wielu sukcesów w karierze trenerskiej.

 

Dodaj komentarz