W czwartym meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu, piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry wreszcie zasmakowali zwycięstwa. W środowe późne popołudnie nie pozostawili złudzeń rywalowi i pewnie pokonali w Miasteczku Śląskim tamtejszą Odrę 5:0 (1:0). Choć zwycięstwo tarnogórzan mogło być bardziej okazałe, to jak w sparingach bywa nie wynik był najważniejszy. Do dyspozycji trenera Krzysztofa Górecko byli dzisiaj praktycznie wszyscy zawodnicy tarnogórskiego zespołu.

Ze względów indywidualnych zabrakło dzisiaj w meczowej kadrze jedynie Sławomira Pacha, Marcina Jaskierni oraz Mateusz Górki. Pierwsza połowa, choć wygrana zaledwie jedną bramką, mogła się podobać. Mimo późnej pory rozgrywania meczu, warunki atmosferyczne nadal nie sprzyjały szybkiej grze. Jednakże jak na faworyta przystało, inicjatywę od pierwszej do ostatniej minuty mieli goście. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył jeden z zawodników testowanych, który ładnym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. W drugiej połowie skuteczność tarnogórzan była już zdecydowanie lepsza. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Gwarka niezawodny Bartosz Polis w 56’ minucie meczu, który po błędzie obrońcy przed polem karnym przejął piłkę i natychmiast silnym strzałem przelobował bramkarza Odry. Trzynaście minut później Gwarek prowadził już różnicą trzech bramek. Składna i szybka akcja tarnogórzan kończy się zagraniem w polu karnym do innego zawodnika testowanego, który bez trudu umieszcza piłkę w siatce. Asystę przy tej bramce zaliczył Bartosz Polis. Zaledwie dwie minuty później czwartą bramkę dla mistrzów IV ligi zdobył mocnym strzałem z dystansu Marcin Rosiński. Wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił swoim drugim golem również zawodnik testowany, który dobił piłkę po strzale Rosińskiego.

Pewne zwycięstwo cieszy, a formę tarnogórzanie dopracowywać będą jeszcze między innymi w trzech spotkaniach sparingowych. Do listy sparingpartnerów naszego zespołu dołączy drużyna Przyszłości Nowe Chechło, z którą ekipa Gwarka zmierzy się w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Nowym Chechle.

HKS Odra Miasteczko Śląskie – TS Gwarek Tarnowskie Góry 0:5 (0:1)

bramki: 11’ Zawodnik testowany IV, 56’ Polis, 69’, 89’, Zawodnik testowany VIII, 71’ Rosiński

Gwarek (I połowa): Rosół – Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa, Sikora, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III, Zawodnik testowany IV, Jarka

Gwarek (II połowa): Zawodnik testowany V – Zawodnik testowany VI, Cymerys, Timochina, Czapla, Zawodnik testowany VII, Rosiński, Zawodnik testowany III (70’ Mrozek), Hewlik, Zawodnik testowany VIII, Polis