Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry mimo sporych braków kadrowych pokazała dziś charakter i pokonała w meczu wyjazdowym drużynę Miedzi II Legnica 1:0 (1:0). Jedyna bramka w meczu padła w 26′ minucie meczu, a zdobył ją Patryk Timochina mocnym strzałem z dystansu. Goście skutecznie wykorzystali przewagę w pierwszej połowie meczu, w drugiej nie pozwalając gospodarzom na zagrożenie pod własną bramką. Dla przyjezdnych była to już czwarta wygrana w piątym meczu wyjazdowym!

Bramka z meczu autorstwa Patryka Timochina (film dzięki uprzejmości klubu Miedź Legnica): TUTAJ.

Gdy do długiej listy kontuzjowanych zawodników Gwarka na piątkowym rozruchu dołączył Dawid Jarka, trener Krzysztof Górecko miał prawo obawiać się o wynik w meczu w Legnicy. Problemy… zmobilizowały tarnogórzan. Jedynego gola, płaskim uderzeniem z 20 metra zdobył Patryk Timochina. Chwilę później okazję miał Michał Chrabąszcz, ale jego strzał z 15 metrów obronił Jan Szpaderski. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale w 65′ minucie Andrzej Wiśniewski wygrał pojedynek z Patrykiem Makuchem, a Marcin Garuch przestrzelił z 14 metrów.

„Jeśli badanie USG potwierdzi wstępną diagnozę, Jarka wypadnie na kilka tygodni” – mówi szkoleniowiec zwycięzców. „Do końca rundy wyłączeni są Fonfara, Oziębała, Górka i Juraszczyk. W tej sytuacji każdy punkt jest dla nas bardzo cenny. Zwyciężyliśmy, choć paradoksalnie zagraliśmy słabiej niż przed tygodniem, kiedy ulegliśmy rezerwom Zagłębia. Tym razem, szczególnie w drugiej połowie, gdy rywale nas zaatakowali, nie potrafiliśmy zakończyć wyprowadzonych kontr. W sumie zespół z dyrygentem Pachem na czele pokazał charakter i to jest najważniejsze” – zakończył trener Krzysztof Górecko.

Źródło tekstu – dziennik „Sport” z dnia 24 września 2018 roku.

Następny mecz nasza drużyna rozegra we wtorek w Bytomiu – Miechowicach w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Do rozgrywek ligowych Gwarek powróci w niedzielę, kiedy to kolejny raz zmierzy się z rezerwami klubu Ekstraklasy. Tym razem w Zabrzu na naszą drużynę będzie czekała druga drużyna 14-krotnych Mistrzów Polski, czyli Górnik II Zabrze.

MKS MIEDŹ II LEGNICA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:1 (0:1)