Arena Zabrze będzie w niedzielę gościć drugą kolejkę rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Na stadionie przy ul. Roosevelta czwarta drużyna ubiegłego sezonu Górnik Zabrze podejmie Wisłę Płock. Mecz ten będzie szczególny również dla jednej z grup młodzieżowych Gwarka. Otóż młodzi zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2009 zaprezentują się zabrzańskiej publiczności w roli eskorty dziecięcej, wyprowadzającej obydwa zespoły na murawę.

 

Jest to kolejna tego typu część współpracy 14-krotnego Mistrza Polski z klubem z Tarnowskich Gór. Poprzednio w sezonie 2015/2016 jedna z naszych drużyn młodzieżowych asystowała zabrzanom podczas meczu z inną Wisła, tyle, że tą z Krakowa. Wtedy jeszcze Arena Zabrze była podczas surowego remontu. Po prawie trzech latach prac na stadionie już teraz jest on sportową wizytówką Zabrza. W niedzielę nasza młodzież będzie mogła poczuć się wyjątkowo, kiedy to przy aplauzie publiczności oraz obiektywem kamer i aparatów wyprowadzi zawodników jednej i drugiej drużyny, a także trójki sędziowskiej na płytę boiska. 

 

Spotkanie drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Wisłą Płock odbędzie się w niedzielę 29 lipca o godzinie 15:30. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Canal+ Sport, a jej początek zaplanowano na 15:10. Kogo zabraknie w tym dniu na stadionie w Zabrzu powinien zaplanować sobie czas na zobaczenie meczu w telewizji. Jesteśmy pewni, iż nasza młodzież zaprezentuje z dumą Klub, który reprezentuje. Nasza młodzież na boisku pojawi się w swoich meczowych strojach koloru żółtego.

Dodaj komentarz