Gwarek Tarnowskie Góry w swoim piątym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2018/2019 odniósł swoje trzecie zwycięstwo. Tym razem tarnogórzanie wysoko pokonali w Jaworznie tamtejszy zespół Szczakowianki aż 7:0 (5:0), kontrolując spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty. Na listę strzelców oprócz Dawida Jarki oraz Patryka Timochiny wpisała się także czwórka zawodników testowanych.

Sparing z drużyną Szczakowianki, która w najbliższych dniach rozegra barażowy dwumecz o pozostanie w stawce IV-ligowych zespołów z Kuźnią Ustroń narodził się dopiero w poprzednim tygodniu. Wszystko to poprzez odwołany w ostatniej chwili mecz kontrolny z inną drużyną z IV ligi – Wartą Zawiercie, który nie mógł się odbyć z powodu obfitych opadów deszczu. Odrobienie zaległości w środowe popołudnie było przysłowiowym „strzałem” w dziesiątkę, bowiem każdy z zawodników mógł jak z najlepszej strony pokazać się sztabowi trenerskiemu naszej drużyny. Był to zdecydowanie dobry sprawdzian przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem ligowym.

Gwarek swoją przewagę na boisku w Jaworznie osiągnął już od pierwszych minut meczu. Różnica w doświadczeniu, a także grą w wyższej klasie rozgrywkowej była na korzyść naszej drużyny kolosalna. Pierwszego gola w meczu oglądaliśmy w 11′ minucie, a akcję Dawida Jarki z jednym z zawodników testowanych zakończył inny aspirujący do gry w naszej drużynie zawodników, który ładnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później było już 2:0. Ustawiony przed polem karnym Dawid Jarka zdecydował się na uderzenie na bramkę Szczakowianki. Piłka odbiła się od kolan obrońcy rywali, po czym trafiła pod nogi znajdującego się w polu karnym przeciwnika zawodnika testowanego. Ten z dużym spokojem po przyjęciu piłki zdecydował się na strzał, który wylądował w bramce gospodarzy. Na trzybramkowe prowadzenie gości wyprowadził ten, który miał udział w dwóch poprzednich trafieniach. Po otrzymaniu piłki od kolegów Jarka znalazł się przed bramkarzem rywali. Nasz napastnik próbował przelobować golkipera, jednak jego skuteczna interwencja spowodowała, iż dopiero druga próba Dawida okazała się skuteczna. Po pół godzinie gry oglądaliśmy gola numer cztery. Była to kolejna bramka zawodnika testowanego, jednak i tym razem na listę strzelców wpisała się inna osoba. Ozdobą meczu był jednak gol zamykający pierwszą część meczu, a zdobył go Patryk Timochina. Zawodnik z dużym doświadczeniem zebranym w poprzednich sezonach gry w Gwarku zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Wszystko wyszło idealnie, ponieważ piłka z dużym impetem wpadła do bramki.

Na drugą połowę meczu trener tarnogórzan Krzysztof Górecko zdecydował się na osiem zmian. Mecz w pierwszym kwadransie gry zamknął inny z zawodników testowanych. Najpierw w 59′ minucie po podaniu Mateusza Górki znajdujący się w polu karnym napastnik mimo prób interwencji obrońcy odwrócił się z piłką i tuż przy słupku umieścił futbolówkę w bramce, a po kolejnych czterech minutach wykorzystując sytuację „sam na sam” z bramkarzem skutecznie zdobył siódmą bramkę dla Gwarka w tym meczu. Następne minuty również mijały pod dyktandem tarnogórzan, jednak skuteczność III-ligowców nie była już tak dobra. Przedostatni sprawdzian podczas letniego okresu przygotowawczego zaliczony został na siódemkę. Próba generalna przed rozgrywkami ligowymi sezonu 2018/2019 nastąpi w sobotę. Tarnogórzanie zmierzą się z jednym z czołowych zespołów drugiej grupy „Haiz” IV Ligi Śląskiej, LKS-em Czaniec.

JSP SZCZAKOWIANKA JAWORZNO – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:7 (0:5)

sędzia: Michał Zając (KS Sosnowiec)

GWAREK (I połowa): Rosół – Dyląg, Dzido, Cymerys, Zawodnik testowany I – Zawodnik testowany II, Timochina, Zawodnik testowany III, Fonfara, Zawodnik testowany IV – Jarka.

GWAREK (II połowa): Wiśniewski – Curyło, Cholerzyński, Cymerys, Śliwa – Zawodnik testowany V, Timochina, Juraszczyk, Pach, Górka – Zawodnik testowany VI.