Mimo nie najlepszej pogody, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom corocznego „Festynu Rodzinnego”, z radością oraz utęsknieniem pożegnaliśmy sezon piłkarski 2017/2018. Sobotnia impreza, która mimo deszczu i silnego wiatru przyciągnęła na stadion Gwarka sporą liczbę uczestników przeszła do historii, a my oficjalnie zakończyliśmy kolejny, udany rok dla Gwarka.

 

Galeria zdjęć z Festynu Rodzinnego 2018 (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Co roku nasz klub przy ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Tarnowskich Górach organizuje dla wszystkich chętnych imprezę, która zawsze ma na celu propagowanie aktywności fizycznej, połączonej z prezentacjami różnych form dbania o zdrowie oraz ratowania ludzkiego życia. Tegoroczna impreza nazwana „Sport to zdrowie” to kontynuacja naszych założeń. Jedną z ważniejszych prelekcji podczas festynu, o ile nie najważniejszą, była specjalnie przygotowana przez wyspecjalizowanych ratowników medycznych prezentacja dotycząca udzielana pierwszej pomocy. Każdy z nas powinien doskonale wiedzieć, co w takiej sytuacji zrobić. Dzięki szybkiej i prawidłowej reakcji możemy uratować ludzkie życie. Nic więc dziwnego, że powtarzana wielokrotnie prezentacja spotkała się z uwagą sporej liczby osób w każdym wieku.

 

Jak co roku w programie imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Impreza miała charakter otwarty, więc udział w niej mógł zabrać każdy. Trenerzy grup młodzieżowych Gwarka Tarnowskie Góry przygotowali sporo atrakcji dotyczących wzajemnych gier i zabaw z udziałem dzieci oraz ich rodziców. Jednym z tego typu punktów były mecze towarzyskie z udziałem drużyn złożonych z zawodników, trenerów oraz opiekunów. Panie również jak co roku mogły znaleźć coś dla siebie. Zajęcia fitness na świeżym powietrzu od latu towarzyszą programowi naszych festynów i za każdym razem dzięki wykwalifikowanym instruktorom każda z uczestniczek mogła uzyskać darmowe porady dotyczące ćwiczeń, jak i skorzystać z różnego rodzaju ćwiczeń przygotowanych przez trenerów. 

miasto_dofinansowanie

Oprócz tego dla najmłodszych uczestników organizatorzy zaplanowali masę atrakcji. Rozstawione dmuchańce, stoiska z malowaniem twarzy czy cieszący się sporym zainteresowaniem „bubble soccer” przez cały czas trwania imprezy czekały na kolejną rzeszę chętnych uczestników. Dla wycieńczonych czekały specjalne stoiska gastronomiczne, które oferowały smaczne poczęstunki, jak i bardzo potrzebne tego dnia ciepłe napoje w postaci niezastąpionej kawy, lub gorącej herbaty.

 

Festyn to także czas, aby ostatni raz przed wakacyjną przerwą spotkać się ze swoimi rówieśnikami z drużyny. Tradycyjnie każdy z trenerów dokonał tego dnia krótkiej analizy sezonu, dziękując wszystkim swoim podopiecznym za wysiłek i sportową walkę przez cały sezon. Były podziękowania, nagrody dla wyróżnionych zawodników, a także pamiątkowe zdjęcia. Nastał czas wakacji, a do treningów nasza młodzież wróci na początku sierpnia, inaugurując tym samym sezon piłkarski 2018/2019.

 

Zarząd Klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry pragnie podziękować panu Adamowi Ptak, właścicielowi firmy Nordis za ufundowanie tego dnia  smacznych upominków dla uczestników festynu. 

nordis_reklama

Dodaj komentarz