W rozegranym dzisiaj kolejnym sparingu przed startem ligi, Gwarek przegrał w Wilczy z beniaminkiem rozgrywek IV ligi śląskiej – Wilkami Wilcza 2:5 (2:4). Kolejną szansę na zaprezentowanie się w tarnogórskich barwach otrzymali przede wszystkim zawodnicy testowani. Mecz szczególnie w pierwszej połowie był otwartym z obu stron widowiskiem, w której padło aż sześć bramek. W drugiej połowie tempo z obu stron nieco spadło, a jedyną bramkę w tej części gry zdobyli gospodarze z rzutu karnego. Obydwie bramki dla Gwarka zdobył dzisiaj bardzo aktywny Adrian Sikora. Następny mecz tarnogórzanie rozegrają w środę z Odrą Miasteczko Śląskie.

Z powodu ciężkich jednostek treningowych w ostatnich dniach, w drużynie Gwarka pauzowali dzisiaj tacy zawodnicy jak Dawid Jarka, Sławomir Pach, Daniel Czapla, Marcin Jaskiernia czy Bartosz Polis i Bartłomiej Cymerys. Po kontuzji po raz pierwszy w letnich sparingach zagrał powracający do zdrowia Adam Dzido, który pojawił się na placu gry na ostatnie piętnaście minut.

LKS Wilki Wilcza – TS Gwarek Tarnowskie Góry 5:2 (4:2)

bramki: 5′, 18′, 36′, 41′, 78′ (k) Wilki – 34′, 39′ Sikora

Gwarek (I połowa): Zawodnik testowany I – Zawodnik testowany II, Śliwa, Mrozek, Zawodnik testowany II, Zawowdnik testowany III, Zawodnik testowany IV, Rosiński, Zawodnik testowany V, Sikora, Zawodnik testowany VI

Gwarek (II połowa): Rosół – Zawodnik testowany II, Timochina, Mrozek (Dzido), Górka, Zawodnik testowany VII, Zawodnik testowany VIII, Zawodnik testowany IV (Rosiński), Zawodnik testowany II, Daniel, Hewlik