Czerwcowe mecze barażowe z Unią Turza Śląska były ostatnimi, które w barwach Gwarka rozegrał Adam Krzęciesa. Wieloletni kapitan tarnogórskiego klubu po pięciu latach gry w naszym klubie żegna się z Gwarkiem w roli piłkarza. 33-letni zawodnik w przeszłości takich klubów jak Ruch Chorzów czy MKS Kluczbork przez ostatnie pięć lat był symbolem i jedną z najjaśniejszych postaci tarnogórskiego klubu. Adam Krzęciesa w barwach Gwarka zagrał w ponad 100-tu spotkaniach ligowych i pucharowych, w których zdobył 31 bramek.

 

Urodziny w Rudzie Śląskiej pomocnik do Gwarka przyszedł przed sezonem 2011/2012. Z marszu stał się podstawowym zawodnikiem walczącej wtedy o awans do IV ligi tarnogórskiej drużyny. Już w swoim debiucie w ligowym meczu w barwach Gwarka zdobył pierwszą bramkę dla drużyny w sezonie. Było to w wyjazdowym wygranym spotkaniu z RKS-em Grodziec (2:1), a swojego pierwszego gola Adam zdobył wtedy bezpośrednio z rzutu wolnego, czyli ze swojego firmowego zagrania. Jest współautorem największych sukcesów tarnogórskiego klubu ostatnich lat. W barwach Gwarka wygrał ligę okręgową w sezonie 2011/2012, awansując jednocześnie do IV ligi. Po historycznym awansie Gwarka do IV ligi w dalszym ciągu zachwycał swoją grą tarnogórską publiczność. W sezonie 2015/2016 z drużyną zdobył mistrzostwo pierwszej grupy IV ligi śląskiej.

 

Niezwykle doświadczony zawodnik swoją karierę zaczynał w barwach Ruchu Chorzów, gdzie w rundzie wiosennej sezonu 2001/2002 zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy.  Adam w barwach Gwarka zwyciężał również w indywidualnych konkursach organizowanych przez klub oraz kibiców. Został także nominowany przez czytelników Dziennika Zachodniego na „Lidera roku 2014 w powiecie tarnogórskim”. Jego bramki, szczególnie ze stałych fragmentów gry były co roku nominowane do tytułu na „bramkę roku” w internetowym głosowaniu kibiców.

 

Jeden z najlepszych piłkarzy Gwarka Tarnowskie Góry w swojej historii nie zamyka jednak definitywnie swojego rozdziału z Gwarkiem. W dalszym ciągu Adam będzie trenował trampkarzy z roczników 2002/2003 w tarnogórskim klubie.

 

„Chciałbym bardzo podziękować Zarządowi klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry za danie mi szansy, trenerom z którym przyszło mi pracować przez ten czas w klubie, a więc Jarosławowi Brysiowi oraz Krzysztofowi Górecko, którzy są świetnymi fachowcami w swojej dziedzinie, sponsorom, pracownikom klubu, a także kibicom za wszystkie ciepłe słowa, które usłyszałem w trakcie mojego pobytu w Gwarku.
Dziękuje także moim kolegom, z którymi grałem przez ten cały czas.
To było wspaniałe pięć lat, za które raz jeszcze wszystkim Wam serdecznie dziękuję.”

Adam Krzęciesa

Dodaj komentarz