Na naszym obiekcie trwają właśnie przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego. Jednym z głównych punktów przygotowań są prace na płycie głównej stadionu Gwarka. Dziś rozpoczęły się prace związane z aeracją boiska głównego.

 

Boisko główne do odnowienia jego stanu przygotowywane było przez gospodarzy obiektu od kilku dni. Od samego rana na naszym obiekcie słychać było odgłosy maszyny do aeracji, która napowietrzała płytę boiska. Po tym zabiegu został rozsypany specjalny nawóz, a następnie boisko zostało zasypane piaskiem w celu spulchnienia murawy. Kilka godzin pracy zakończyło pierwszy dzień odnowy stanu boiska. W dniu jutrzejszym piasek zostanie wczesany w murawę, co uelastyczni płytę główną boiska. Efekty prac widoczne będą po paru dniach, kiedy to murawa znacznie odżyje, zyskując tym samym żywą, zieloną barwę. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zabrzu za pomoc przy aeracji boiska Gwarka.

 

To nie koniec prac związanych z boiskiem głównym. Zakupione zostały także nowe siatki do bramek treningowych, a także sprzęt do linii boiska, który znacznie ułatwi pracę dotyczącą przygotowań do meczów piłkarskich rozgrywanych na boiskach Gwarka. Za kilka dni dojdzie również do długo oczekiwanej na naszym obiekcie wymiany bramek. Nowy komplet bramek piłkarskich posiadać będzie spełniające wszystkie najważniejsze kryteria bezpieczeństwa atest. W najbliższych dniach cały obiekt zostanie również skoszony, aby umożliwić kibicom swobodne poruszanie się na terenie stadionu oraz trybunach. Są to pierwsze inwestycje dotyczące infrastruktury obiektu Gwarka przed nowym sezonem rozgrywkowym.

 

Sezon 2020/2021 rozpoczniemy zatem na boisku odświeżonym i gotowym na kolejne piłkarskie emocje.

 

boisko_tsgwarek_aeracja_2020

Komentarze

  • Izydor 10 / 07 / 2020 Reply

    Płyta godna wyzszej ligi

  • timi 13 / 07 / 2020 Reply

    a trybuny w oddali jak za KKS Śląsk z lat 60-tych

Dodaj komentarz