Podczas pierwszego w 2021 roku treningu seniorskiej drużyny Gwarka Tarnowskie Góry na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego, nagrodzono najlepszych zawodników naszego Klubu za rok poprzedni. Podczas internetowego głosowania, które trwało miesiąc, każdy sympatyk Gwarka mógł oddać głos na swoich kandydatów w czterech kategoriach. Łączna ilość głosów wyłoniła zwycięzców, którymi zostali Rafał Kuliński, Jakub Dyląg, Sebastian Dworaczek oraz Łukasz Stosiek. Była to szósta edycja konkursu mającego na celu wybór najlepszych zawodników Gwarka mijającego roku.

 

Coroczna tradycja nagradzania najlepszych zawodników Gwarka mijającego roku, która ze względu na panujące obecnie obostrzenia związane z pandemią wirusa COVID-19 musiała w tym roku przybrać nieco inny charakter, odbyła się podczas pierwszego treningu naszej drużyny na obiekcie Gwarka. Jak zawsze podczas pierwszego w nowym roku spotkania drużyny nie zabrakło również tradycyjnej lampki szampana, noworocznych życzeń oraz przybliżenia planów Klubu na najbliższe dwanaście miesięcy. Te, z kolei zapowiadają się w klubie z Tarnowskich Gór niezwykle ciekawe. Przyznanie naszemu Klubowi środków na rozbudowę bazy sportowej sprawi, że 2021 będzie rokiem inwestycji na naszym obiekcie, dzięki czemu wszyscy zawodnicy Gwarka będą mogli doskonalić swoje piłkarskie umiejętności w coraz lepszych warunkach.

 

oscary_2020_2

 

Po przedstawieniu przez Prezesa Honorowego TS Gwarek pana Marka Porady planów związanych na 2021 rok, przeszliśmy do wyłonienia zwycięzców naszego tradycyjnego głosowania. Pierwszą niewiadomą pozostała nagroda za Odkrycie Roku 2020. Powędrowała ona do rąk Łukasza Stośka, który pokonał w głosowaniu Kevina Kołodzieja oraz Oktawiana Obuchowskiego. Młodzieżowiec, który przez pierwszą część sezonu 2020/2021 występował głównie w drużynie rezerw strzelając tam pięć bramek, w drugiej części ligowej jesieni coraz śmielej zaczął pukać do bram pierwszej drużyny. Dobre występy sprawiły, że w ostatnich meczach ligowych 2020 roku regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce i zapowiada, że na tym nie poprzestanie. Chwilę później wyłoniony został autor najładniejszego trafienia w minionym roku. Tutaj nagroda trafiła do Sebastiana Dworaczka za piękne trafienie w zwycięskim meczu z Pniówkiem Pawłowice. Wychowanek Gwarka, również posiadający status młodzieżowca w końcówce ligowej wiosny doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca rundy jesiennej, jednak na całe szczęście po kontuzji nie widać już śladu, dzięki czemu rozpoczął wraz z resztą drużyny przygotowania do rundy rewanżowej. W głosowaniu bramka naszego młodzieżowca pokonała trafienia Daniela Barbusa w meczu z Rekordem Bielsko-Biała oraz Sebastiana Pączki w wyjazdowym spotkaniu w Rybniku. Dla Sebastiana była to druga z rzędu nagroda w plebiscycie Gwarka Tarnowskie Góry. Rok temu młody zawodnik naszej drużyny został wybrany Odkryciem Roku 2019.

 

oscary_2020_4

 

Do przedostatniej kategorii – Walczaka Roku, przystępowali zwycięzcy poprzednich edycji. Zarówno Jakub Dyląg, jak i Adam Dzido oraz Patryk Timochina od lat należą do największych twardzieli naszej ligi. Każdy sympatyk Gwarka wie, że żaden z tych zawodników na boisku nigdy nie składa broni i zawsze walczy do końca o każdą piłkę, jak i skuteczną obronę swojej bramki przed atakami przeciwników. W tej niezwykle wyrównanej kategorii, w tym roku nagroda przypadła Jakubowi Dylągowi, który nie krył radości ze zwycięstwa. Występujący już czwarty sezon w Gwarku zawodnik wcześniej zwyciężył w tej kategorii dwa lata temu. Wyłonienie tej najważniejszej w naszej zabawie niewiadomej, a więc Piłkarza Roku zostawiliśmy na sam koniec. Tutaj również głosujący mieli wielki ból głowy, aby wybrać tego najlepszego. W porządku alfabetycznym do rywalizacji o miano Piłkarza Roku najwięcej głosów otrzymali od sztabu szkoleniowego Gwarka Rafał Kuliński, Sebastian Pączko oraz Sebastian Siwek. Głosami kibiców najlepszy okazał się Rafał Kuliński, a jego cztery bramki oraz sześć asyst podczas jesiennych zmagań ligowych tylko potwierdzają fakt, że bez Rafała ciężko wyobrazić sobie jedenastkę Gwarka. Poza tym kiedy Rafał Kuliński wpisywał się na listę strzelców w sezonie 2020/2021, Gwarek nie przegrywał. Wierzymy, że dobra seria naszego zawodnika zostanie przeniesiona również na wiosnę.

 

Wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym serdecznie gratulujemy. Tym samym każdy z nich może zacząć już pracować na rzecz przyszłorocznego konkursu!

 

oscary-post

 

Dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy przez ostatni miesiąc oddawali swoje głosy w naszej zabawie. Informujemy, iż ze względu na obowiązujące przepisy RODO, do wylosowanych osób w ciągu najbliższych dni roześlemy informacje mailowe o zwycięstwie w konkursie.

 

Dodaj komentarz