Pomiędzy majowymi meczami ligowymi pierwszej drużyny Gwarka, warto choć na chwilę zatrzymać się przy tym, co dzieję się w naszej Akademii Piłkarskiej. A dzieję się całkiem sporo. Nie mówimy tu tylko o naszej cotygodniowej rozpisce meczowej grup młodzieżowych, która co weekend przedstawia udział w meczach mistrzowskich blisko 150 naszych młodych zawodników, lecz o tym, co porabiają nasi najmłodsi adepci piłkarscy. Cykl turniejów „Gwarek Cup” powstał z myślą o tych najmłodszych. W drugą sobotę maja odbyła się kolejna edycja tego turnieju.

 

Zdjęcia z turnieju „Gwarek Cup” (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim uczestnikom kolejnej edycji turnieju „Gwarek Cup”, który odbył się dokładnie 10 maja na obiekcie TS Gwarek w Tarnowskich Górach. Turniej, który z roku na rok coraz bardziej się rozkręca sprawił, iż na listach zgłoszonych drużyn widniało blisko 150-ciu zawodników z roczników 2010 oraz 2011! A jeśli do tego dodamy najlepszych kibiców na świecie, czyli rodziców, to sam rozmach oraz organizacja turnieju znacznie przewyższała niejedne spotkanie mistrzowskie! Mistrzowska organizacja od samego początku szła w parze w mistrzowskim zapałem zawodników. Równolegle na płycie głównej obiektu Gwarka odbywały się dwa turnieje, zarówno dla rocznika 2010, jak i 2011. Cztery mini-boiska służyły jako areny zmagań drużyn reprezentujących łącznie jedenaście klubów piłkarskich, a zawodnicy biorący udział w turnieju mogli poczuć się jak ich nieco starsi, bardziej doświadczeni idole, którzy na co dzień rywalizują na tym stadionie w rozgrywkach III ligi. Trwające nieco ponad trzy godziny rozgrywki pełne były dobrego humoru, sportowej rywalizacji oraz gry fair play, czyli tego wszystkiego, co każdy młody zawodnik potrzebuje na starcie swojej piłkarskiej przygody. W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej, bowiem każdy biorący udział w zawodach mógł czuć się zwycięzcą.

 

W turnieju rocznika 2010 udział wzięły następujące drużyny:
UMKS Korab Łask, LKS Sparta Lubliniec, SKS Gwarek Zabrze, LKS Przyszłość Nowe Chechło, Diamond Academy, Football Academy Zabrze, TS Gwarek TG – zielona, TS Gwarek TG – żółta.

W turnieju rocznika 2011 udział wzięły następujące drużyny:
UKS Ruch Radzionków, Kadra Tarnowskie Góry, KS Silesia Juventus Academy Piekary Śląskie, UKS Trójka Tarnowskie Góry, UMKS Korab Łask, TS Gwarek TG – zielona, TS Gwarek TG – żółta.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców. Ich pomoc w organizacji turnieju okazała się nieoceniona. Posiłki przygotowanie przez nich dla uczestników były przepyszne, a bezinteresowna pomoc w obsłudze strefy z jedzeniem była na wagę złota. 

 

Dziękujemy również firmom, które również pomogły w organizacji turnieju. Dziękujemy bardzo gorąco firmom: Inter Color, Biogeneza Sp. z o.o., DAR-POL-STAL oraz Veolia Tarnowskie Góry za wsparcie naszego turnieje. Bez Was nie dalibyśmy rady!

 

Do zobaczenia podczas kolejnej edycji turnieju „Gwarek Cup”!

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz