Na zdjęciu wychowanek Gwarka - Adam Nowak (trzeci z lewej w górnym rzędzie). Zdjęcie pochodzi z z 1996 roku. Fotografia z prywatnego zbioru Adama Nowaka.

Mimo, iż do ligowego meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski pozostało jeszcze trochę czasu mamy dla Państwa informację dotyczącą wydarzeń, które będą miały miejsce na naszym obiekcie podczas meczu z gorzowskim zespołem. Najważniejsze z nich jest dla ludzi związanych z Gwarkiem szczególnie ważne. Jeden z wychowanków Gwarka Tarnowskie Góry, Adam Nowak potrzebuje pomocy. Mamy nadzieję, że wszyscy kibice tarnogórskiego Klubu odpowiedzą na nasz apel i pierwszego czerwca włączą się do naszej akcji.

 

Adam Nowak, bo o nim mowa, w Gwarku występował w latach 1994 – 2001. Trenerami wychowanka Gwarka Tarnowskie Góry byli wówczas panowie Piotr Musiałek oraz Henryk Zuza. Dziś Adam Nowak ma 38 lat i jest w trakcie swojego najważniejszego meczu w życiu. Meczu, który z naszym udziałem musi wygrać. 

 

Problemy zdrowotne naszego wychowanka zaczęły się w 2011 roku. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego głowy okazało się, że Adam ma rozsiane zmiany demielinizacyjne. Po pomoc udał się wtedy do Wielkiej Brytanii, gdzie stwierdzono podejrzenie boreliozy. Po powrocie do kraju w 2013 roku usłyszał  diagnozę – stwardnienie rozsiane. Do 2015 roku Adam był leczony interferonem, jednak terapia nie przynosiła zamierzonych rezultatów. Pojawiły się ograniczenia sprawności, intensywne bóle, trudności z chodzeniem oraz mówieniem. Dla męża i ojca dzieci był to czas ciągłych wyrzeczeń związanych z rodzinnym życiem codziennym. Po zakończeniu udziału w programie leczenia stwardnienia rozsianego powrócił temat boreliozy. Kolejne wyniki badań i wizyty u specjalistów potwierdził neuroboreliozę. Obecnie Adam leczy się metodą Ilads, która jest w 100 % prywatna. Jej koszt to blisko 2000 zł miesięcznie.

 

Powoli Adam Nowak zbliża się do końca antybiotykoterapii, jednak przed nim jeszcze sporo walki. Wyniszczająca terapia sprawiła, że organizm Adama znacznie uległ pogorszeniu. Długotrwała rehabilitacja, dzięki której nasz wychowanek będzie mógł powrócić do zdrowia to jednak długa i pełna wyrzeczeń droga. Powrót do pełnej sprawności fizycznej i zdrowia to cel, który Adam sobie wytyczył na najbliższy czas. Pomóżmy naszemu wychowankowi spełnić swoje największe marzenie. Adam potrzebuje teraz naszej pomocy. „(…) Proszę Was o wsparcie i umożliwienie mi odzyskania zdrowia, a reszta na pewno się ułoży (…)” – prośba Adama skierowana do nas nie może pozostać bez odpowiedzi.

 

Prosimy wszystkich kibiców, którzy będą obecni 1 czerwca na domowym meczu Gwarka z Wartą Gorzów Wielkopolski o pomoc na rehabilitację naszego wychowanka. Przez okres trwania meczu, a także przed spotkaniem i po nim, na terenie stadionu nasi wolontariusze będą prowadzić zbiórkę pieniężną na leczenie Adama Nowaka.

 

Przed meczem III ligi Gwarek – Warta, który rozpocznie się o godzinie 17:00, odbędzie się coroczny mecz towarzyski pomiędzy Samorządowcami, a Przedsiębiorcami. W trakcie trwania przyjacielskiego meczu również będzie możliwość pomocy Adamowi poprzez wrzucenie datków na rehabilitację naszego wychowanka. Początek meczu o godzinie 15:00. 

 

Coroczny mecz Przedsiębiorców z Samorządowcami to tylko jedna z wielu atrakcji zaplanowanych podczas sobotniego dnia. Więcej o wydarzeniach związanych z pomocą dla Adama Nowaka napiszemy już na początku przyszłego tygodnia!

 

Zarząd Klubu, pracownicy, a także byli oraz obecni zawodnicy Gwarka gorąco proszą wszystkich kibiców o pomoc w tym dniu dla Adama Nowaka. Państwa pomoc będzie niezwykle potrzebna. Do zobaczenia podczas meczu!

Dodaj komentarz