Czas przedstawić kolejnego zawodnika, który będzie reprezentował barwy Gwarka Tarnowskie Góry w sezonie piłkarskim 2018/2019. Ostatnim młodzieżowcem, który w przerwie pomiędzy rozgrywkami dołączył do tarnogórskiej drużyny został Patryk Joachim.

 

Urodzony w 1999 roku Patryk Joachim to wychowanek Górnika Zabrze, w którym stopniowo przechodził przez kolejne zespoły młodzieżowe. Wypożyczony na rok z zespołu 14-krotnych Mistrzów Polski Patryk występuje na pozycji napastnika. Poprzedni sezon nasz nowy nabytek spędził głównie grając w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie w 17 meczach zdobył 11 bramek. Dobre wyniki spowodowały, iż Patryka Joachima mogliśmy oglądać także w drugiej drużynie zabrzańskiego Górnika. W niej sezon 2017/2018 zakończył występując 17 razy oraz zdobywając jedną bramkę w wygranym meczu z Polonią Głubczyce. Nagrodą za dobre wyniki sportowe młodego zawodnika była uwaga skierowana z pierwszej drużyny Górnika, mianowicie od samego Marcina Brosza. Zabrzanie w drugiej połowie stycznia 2018 roku wyjechali na kilkudniowy obóz na Cypr, a w 29-osobowym składzie znalazł się również Joachim, który zagrał tam w spotkaniach ze Spartakiem Moskwa (drużyna U-21), Austrią Wiedeń oraz FK Teplice.

 

Z Gwarkiem Patryk Joachim trenuje od początku okresu przygotowawczego. Sztab szkoleniowy dość szybko zdecydował się na angaż 19-letniego napastnika, a kolejne bramki w sparingach ze Śląskiem Świętochłowice, Unią Dąbrowa Górnika czy Szczakowianką Jaworzno tylko potwierdziły słuszność tej decyzji. Patryka witamy Gwarku i tradycyjnie życzymy naszemu nowemu zawodnikowi samych udanych spotkań w tarnogórskich barwach!

Dodaj komentarz