W poprzednim tygodniu na naszym obiekcie odbył się inauguracyjny trening powołanego do życia „Piłkarskiego Przedszkola Gwarka”! Inicjatywa, mająca na celu naukę piłkarskiego rzemiosła poprzez zabawę, a także wybieranie aktywnego trybu życia wśród przedszkolaków, spotkała się z bardzo dobrym odzewem tarnogórskiej społeczności.W pierwszych zajęciach nowego projektu naszego Klubu dopisała frekwencja, dzięki czemu z optymizmem i olbrzymią chęcią do pracy patrzymy w przyszłość Gwarka Tarnowskie Góry.

 

„Piłkarskie Przedszkole Gwarka” będzie skupiało najmłodszych adeptów piłki nożnej z roczników 2016, 2017 oraz 2018. Przyśpieszeniu sportowej integracji od najmłodszych lat naszych młodych podopiecznych ma pomóc specjalny program prowadzenia zajęć, w którym gry i zabawy odbędą się z udziałem rodziców oraz opiekunów zawodników. Inauguracyjne zajęcia poprowadził trener koordynator Akademii Piłkarskiej Gwarka, Krystian Szyguła:

By wzmocnić poczucie więzi między rodzicem, a jego pociechą, w ramach zajęć „Piłkarskiego Przedszkola Gwarka” będziemy chcieli zachęcić do udziału w zajęciach również opiekunów naszych małych adeptów piłki nożnej. W czasie zajęć dzieci, wykorzystując różne przybory, będą uczyły się prowadzić piłkę, uderzać ją na bramkę jak i grać w mini meczach piłkarskich. Wszystkie te działania będą osadzone w scenariuszu zajęć wykreowanym na świat bliski dzieciom – wesołych bohaterów znanych z bajek i ich przygód.

Nadrzędnymi celami zajęć w „Piłkarskim Przedszkolu Gwarka” jest nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku czy wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw. Co za tym idzie, będziemy również zwracali uwagę na kształtowaniu koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi podczas zajęć. Wszystkim uczestnikom dajemy poczucie przynależności do rodziny TS Gwarek, a więc Klubu z tradycjami, który kształci w dziedzinie piłki nożnej obecnie blisko 200 swoich podopiecznych. Pamiętamy również o propagowaniu zdrowego trybu życia i wzmacnianiu relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej.

 

Planowo zajęcia „Piłkarskiego Przedszkola Gwarka” odbywać się będą raz w tygodniu i trwać będą ok. 60 minut. O terminach zajęć informuje trener prowadzący treningi, w tym przypadku jest nim trener Krystian Szyguła.

Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do naszego Klubu zachęcamy do kontaktu z trenerem Szygułą pod numerem telefonu 723-776-368, a także pod adresem mailowym krisi_85@interia.pl.

Już w niedługim czasie na naszej stronie internetowej w zakładce MŁODZIEŻ powstanie specjalna zakładka, w której szerzej będziemy wszystkich sympatyków naszego Klubu informować o postępach przy rozwoju naszego nowego projektu.

 

Zapraszamy do krótkiej relacji fotograficznej z pierwszego treningu „Piłkarskiego Przedszkola Gwarka”:

5

 

10

 

14

 

27

 

39

miasto_dofinansowanie 

Komentarze

  • timi 16 / 09 / 2020 Reply

    wszystko super a gdzie te boiska co miały stać już się wypieli na TG

  • Prawda 19 / 09 / 2020 Reply

    Miasto jest daremne niestety.
    Nie ma kompletnie poważnych inwestycji ze strony miasta w Gwarek.
    Czech to zwykły ściemniacz.

Dodaj komentarz