Fot. Drugi trener Gwarka Sebastian Gawełczyk (szara bluza) wraz z trenerem Radosławem Osadnikiem (z prawej), który pomagał w przeprowadzaniu testów wydolnościowych.

Poniedziałek 8 stycznia 2018 roku był pierwszym dniem treningów seniorów Gwarka Tarnowskie Góry. Tradycyjnie już drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym spotkała się z Zarządem Klubu na noworocznym „toaście”, aby później wykonać lekki rozruch na bieżni stadionu Gwarka.

 

Parę minut po godzinie 17:00 w szatni seniorów Gwarka zebrani piłkarze, sztab szkoleniowy, a także Zarząd Klubu spotkał się w nowym roku po raz pierwszy. Z ramienia Zarządu Klubu zawodników oraz sztab trenerski przywitał Prezes Zarządu, pan Marek Porada, który w paru zdaniach przybliżył wszystkim plany Klubu na najbliższe dwanaście miesięcy. Przybliżone zostały założenia organizacyjne, a także sportowe. Pod koniec krótkiego wstępu, tradycyjnie już wszyscy zebrani uczcili pierwsze spotkanie w 2018 roku tradycyjną lampką szampana. Później już wszyscy zabrali się do pracy, a trenerzy wraz z zawodnikami udali się na bieżnię, aby lekkim rozruchem zapoczątkować okres przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2017/2018.

 

Seniorzy Gwarka będą w różny sposób szlifować formę przed startem rundy rewanżowej. Tarnogórzanie będą korzystać z obiektów MDK Jordan w Tarnowskich Górach czy boisk MOSiR-u Piekary Śląskie. Zajęcia przeprowadzone zostaną także w salach sportowych. We wtorek nasi zawodnicy, a także grupa zawodników testowanych wzięła udział w przeprowadzonych w hali wojskowej w Tarnowskich Górach zajęciach wydolnościowych. Mimo przerwy w treningach, wypadły one bardzo okazale. W testach najlepiej wypadli tacy zawodnicy jak Remigiusz Curyło czy Sławomir Pach, który wciąż zachwyca wszystkich swoim profesjonalnym podejściem do zajęć. Hala wojskowa przy ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach służyć będzie naszym zawodnikom do końca okresu przygotowawczego.

 

Bardzo ciekawe zajęcia zaplanowane zostały na najbliższy piątek. Nasi zawodnicy wezmą udział w zajęciach z instruktorką fitness. Zeszłoroczny trening spodobał się wtedy wszystkich zainteresowanym, więc sztab szkoleniowy Gwarka podjął decyzję, aby zafundować swoim podopiecznym solidną dawkę treningu także i w tym roku. Inną ciekawą odskocznią od zajęć piłkarskich będą treningi z instruktorem karate, reprezentantem Polski – Kamilem Klemensem. Do powrotu do formy z ligowej jesieni zawodnikom Gwarka pomogą także zajęcia w siłowni, z którymi do czynienia sportowcy będą mieli przynajmniej raz w tygodniu, a także zajęcia na basenie w Tarnowskich Górach. W jak najlepszym przygotowaniu do ligi mają pomóc także mecze kontrolne. Od 20 stycznia do 3 marca nasza drużyna rozegra 10 sparingów z zespołami z różnych klas rozgrywkowych. Na chwilę obecną żaden sparing Gwarka nie jest zagrożony. Pierwszy test mecz 20 stycznia na sztucznej nawierzchni boiska Pogoni Ruda Śląska z drużyną Śląska Świętochłowice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

 

Także i w tym roku nasza drużyna wyjedzie na zimowy obóz przygotowawczy. Tym razem bazą naszej drużyny będą obiekty sportowe Sportowej Spółki w Myślenicach. Sztab szkoleniowy zaplanował po dwa treningi dziennie, a nasi zawodnicy będą korzystać z sali sportowej, basenu, boiska ze sztuczną nawierzchnią, a także udadzą się na zajęcia w terenie. Gwarek zagra także dwa mecze sparingowe. Obydwa zostały zaplanowane na sobotę 3 lutego, a rywalami naszej drużyny będą IV-ligowa Michałowianka Michałowice oraz czwarty zespół krakowskiej ligi okręgowej – Orzeł Myślenice. Nasza drużyna na obóz uda się 31 stycznia, a do Tarnowskich Gór wróci 4 lutego.

 

W treningach naszej drużyny bierze udział ok. 25 zawodników. Wśród nich są także zawodnicy przymierzani do gry w Gwarku. Na chwilę obecną potwierdzić możemy jedynie, iż w rundzie wiosennej w barwach Gwarka nie zobaczymy już Tadeusza Urbainczyka, który ze względów osobistych zrezygnował z występów w naszej drużynie. „Tadkowi” dziękujemy za godne reprezentowanie Gwarka Tarnowskie Góry i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej. Z drużyną trenują także juniorzy Gwarka z rocznika 2000. Coraz śmielej do kadry pierwszej drużyny pukają przede wszystkim Mateusz Korzus, a także Krzysztof Wojdat.

 

Do pierwszego meczu ligowej pozostało jeszcze sporo czasu. Jednak drużyna Gwarka nie zamierza go zaprzepaścić. Szeroki i zróżnicowany zakres treningów powinien w jak najlepszy sposób przygotować naszych zawodników do rundy rewanżowej sezonu 2017/2018. O wszelkich zmianach będziemy kibiców informować za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 

Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry chciałby podziękować
dowódcy Jednostki Wojskowej 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach,
płk. dypl. Bogdanowi Kuli za pomoc i udostępnienie hali wojskowej naszym zawodnikom
celem przygotowań do rundy wiosennej sezonu mistrzowskiego 2017/2018 rozgrywek III ligi.

Serdecznie dziękujemy

Zarząd TS Gwarek Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz