Z niechęcią zerwaliśmy kolejną kartkę z kalendarza. Nastał październik, a co za tym idzie ostatnie gorące promienie słońca, które dał nam jeszcze wrzesień poszły w zapomnienie. Zawitała jesień, która również jednak potrafi być na swój sposób urokliwa. My przyjrzyjmy się jednak tym, co w ciągu ostatnich miesięcy działo się na Gwarku, a działo się całkiem sporo!

 

Kiedy dzieci kończyły zajęcia szkolne, na Gwarku odbył się tradycyjny Festyn Rodzinny, który podsumował wiosenne zmagania naszych młodych piłkarzy w rozgrywkach ligowych. Prawie 300 dzieci wraz z rodzicami miały możliwość spotkać się ostatni raz przed wakacyjną przerwą na obiekcie Gwarka, aby odebrać nagrody za udany rok piłkarski, a także po to, aby życzyć sobie udanych wakacji. Wspólny turniej dzieci z rodzicami oraz trenerami, dmuchańce, pokazy fitness to tylko niektóre z towarzyszących festynowi rozrywek. Wspólnie zaczęliśmy wakacje, jednak o Gwarku nie dało się zapomnieć.

IMG_4359

 

Jeszcze przed zakończeniem czerwca odbyły się na tarnogórskim rynku pierwsze „Uliczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej”. Inauguracyjna edycja przyniosła spore zainteresowanie, gdyż przez turnieje różnych kategorii wiekowych przez Rynek w Tarnowskich Górach przewinęło się ok. 500 dzieci z różnych klubów piłkarskich województwa Śląskiego! Płyta tarnogórskiego rynku zamieniła się w boisko, a podczas turniejów brały udział dzieci z roczników 2005 – 2014, głośno dopingowane przez swoich rodziców. Mimo, iż pogoda próbowała pokrzyżować organizatorom szyki, to jednak stoiska gastronomiczne z ciepłymi napojami, a także stoisko klubowe Gwarka zadbały o wszystkich uczestników wydarzenia. To były bez wątpienia udane Mistrzostwa!

IMG_4375

 

Tradycyjnie w lipcu nasze drużyny młodzieżowe wyjechały na obozy edukacyjno-sportowe. Podzielone na trzy turnusy pod hasłem „Łączy nas wiedza o sporcie – sport jako sprawność fizyczna i umysłowa” wyjechały na krótkie wakacje do Milówki, gdzie oprócz wypoczynku oraz zwiedzania poprawiały swoje piłkarskie umiejętności. Wykwalifikowana kadra trenerska Gwarka bacznie czuwała na swoimi podopiecznymi, a wspólne wycieczki oraz treningi umilały czas wszystkim uczestnikom wypoczynku. Niektóre drużyny mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych drużyn. Dzięki obozowi edukacyjno-sportowemu prawie 120 dzieci mogło udać się na zasłużone wakacje.

IMG-20180730-WA0002

 

Na przełomie lipca oraz sierpnia rozpoczęliśmy na naszym obiekcie kolejną edycję letnich półkolonii dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Lato z Gwarkiem”. W trzech turnusach gościliśmy na obiektach Gwarka 135 dzieci, dla których przewidzieliśmy zajęcia rekreacyjno-sportowo-edukacyjne. Uczestnicy wypoczynku mogli dzięki temu udać się na wycieczki do kina, siłowni, parku trampolin, czy na basen. Oprócz tego nie obyło się bez wizyt strażaków czy funkcjonariuszy Policji, którzy udzielali prelekcji uczestnikom na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy odpowiedniego przygotowania się do upalnych dni, które towarzyszyły wtedy organizowanym przez Gwarek półkoloniom. 

39998377_1908275299466087_8616727113388523520_n

 

Na pożegnanie wakacji na obiektach Gwarka odbyła się druga edycja „Olimpiady Przedszkoli”. Prowadzone przez trenerów Gwarka zawody sportowe spotkały się z dużą przychylnością przybyłych gości. Na płycie głównej stadionu Gwarka obecnych było prawie 300 osób, w tym dzieci oraz ich rodzice, dla których również przewidzieliśmy masę atrakcji. Gościem specjalnym był wielokrotny Mistrz Polski, pięściarz Damian Jonak, który wraz z trenerami nagradzał przybyłych na Olimpiadę gości. Nad obiektem Gwarka w niedzielne popołudnie świeciło pełne słońce, które towarzyszyło trwającej parę godzin Olimpiadzie. 

olimpiada-www

 

Jak widać trzy miesiące lata na Gwarku przebiegło bardzo intensywnie. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, że mogliśmy sprawić u wielu dzieci uśmiech na twarzy. Jest to ogromna motywacja do dalszej pracy, która dzięki powiększającej się rodzinie Gwarka sprawia wszystkim pracownikom sporo radości. Dziękujemy również przy okazji firmom Biogeneza Sp. z o.o. oraz Inter Color Jacek Gryc, który w sposób nieoceniony pomagały nam przy organizacji wspomnianych wcześniej wydarzeń. Do zobaczenia na meczach Gwarka Tarnowskie Góry!

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz