Za nami pierwszy tydzień zimowych przygotować do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko są już po tygodniu zajęć i z każdym kolejnym treningiem szlifują swoją formę przed powrotem na ligowe boiska.

 

Nasza drużyna trenuje na obiektach sportowych w Tarnowskich Górach oraz Piekarach Śląskich. Do dyspozycji naszej kadry pozostaje sala sportowa oraz siłownia, z których tarnogórzanie korzystają na miejscu. To właśnie tutaj zawodnicy Gwarka będą dochodzić do formy dzięki przeprowadzonym już podczas przygotowań testom „Beep-Test”, zajęciom fitness czy treningom siłowym, czyli niezbędnych treningach przy zimowych przygotowaniach.

 

Po zajęciach „pod dachem”, przy których tarnogórzanie pracują nad siłą fizyczną, sporo dzieje się również na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Korzystając z boisk Młodzieżowego Domu Kultury w Tarnowskich Górach oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, nasza drużyna zapoznaje się po dłuższej przerwie z nawierzchnią piłkarską. Popołudniowe zajęcia treningowe przy sztucznym oświetleniu mają za zadanie między innymi przygotowanie naszej kadry do zimowych sparingów. Sparingowa seria rozpocznie się już w najbliższą sobotę. W Czechowicach – Dziedzicach na boisku tamtejszego MOSiR-u tarnogórzanie zmierzą się z szóstą drużyną rundy jesiennej drugiej grupy „Haiz” IV Ligi Śląskiej, LKS-em Czaniec. Początek spotkania o godzinie 11:00. Zaszły natomiast drobne zmiany w zaplanowanym na 22 lutego terminie sparingowym naszej drużyny. Początkowo Gwarek miał zagrać test mecz z liderem pierwszej grupy „Haiz” IV Ligi Śląskiej, Szombierkami Bytom. Zamiast konfrontacji z bytomianami, tarnogórzanie udadzą się do Nowego Targu, gdzie zmierzą się z tegorocznym wicemistrzem 4 grupy piłkarskiej III ligi, Podhalem Nowy Targ.

 

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to z drużyną oprócz wyróżniających się zawodników z zespołu rezerw, trenuje obecnie także grupa kilku testowanych zawodników. O ich przydatności do zespołu oprócz aktywności na treningach zadecyduje również forma na meczach sparingowych. W porównaniu do ostatnich jesiennych meczów mistrzowskich z drużyną nie trenują na razie Kamil Bętkowski, który przebywa obecnie na testach w GKS-ie Katowice, Przemysław Oziębała, który zawiesił swoją karierę piłkarską, a także Damian Kowalczyk oraz Dawid Fojcik, którzy najprawdopodobniej nie będą wiosną reprezentować barw naszego Klubu.

 

O dalszych poczynaniach drużyny Gwarka podczas zimowego okresu przygotowawczego będziemy kibiców informować na bieżąco.

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz