Gwarek Tarnowskie Góry informuje, iż z początkiem stycznia w naszym Klubie zaczęliśmy wdrażać system zarządzania klubem sportowym – ProTrainUp. Program, którego zadaniem jest poprawa organizacji pracy naszej Akademii oraz umieszczenie wszystkich niezbędnych informacji na temat wszystkich drużyn i zawodników w jednym miejscu, jest już dostępny dla trenerów drużyn młodzieżowych.

 

ProTrainUp jest to serwis, który składa się z wielu modułów odpowiedzialnych za poszczególne działy klubu sportowego. Najważniejszy moduł z perspektywy rodzica i dzieci dotyczy harmonogramów treningów oraz meczów mistrzowskich. Dzięki darmowej aplikacji mobilnej będą Państwo mogli otrzymywać powiadomienia odnośnie utworzenia, przełożenia lub odwołania treningu oraz jego miejsca w momencie podjęcia poszczególnej decyzji przez trenera danej drużyny młodzieżowej. Smartfon lub komputer pozwoli również na sprawdzenie list obecności na zajęciach czy wyników testów sprawnościowych. Aplikacja mobilna przygotowana została na dwa systemy: IOS oraz Android. Powiadomienia dotyczyć mogą: nowej informacji w szatni, nowego wydarzenia na kalendarzu, zmiany godziny treningu, powołania na mecz czy też zaległej składki. Oprócz powiadomień poprzez aplikację mobilną, klub w istotnych sprawach również może powiadamiać poprzez e-maile oraz smsy.

 

Ułatwieniem w komunikacji na linii trener – rodzic jest dostępny w programie – komunikator. Podobny sposób kontaktu w formie czatu istnieje pomiędzy trenerem, a zawodnikiem (dzieckiem). Twórcy udostępnili, tak zwaną, wirtualną szatnie. Wirtualna szatnia daje trenerom piłkarskim praktycznie nieosiągalną wcześniej możliwość zgromadzenia całego zespołu w jednym wirtualnym pomieszczeniu, czyli w naszej wirtualnej szatni. Tam może odbywać się codzienna odprawa przed-treningowa, po której zawodnicy mogą przygotować taktycznie do treningu lub gry, czy też zaplanować sobie rozdysponowanie zasobów energetycznych. Wirtualna szatnia pozwala także na zaoszczędzenie cennego czasu treningowego potrzebnego na każdorazowe tłumaczenie nowych schematów gry.

 

Dla klubu system ProTrainUp to również świetny program to tworzenia modelu szkolenia. Zarówno trenerzy, jak i koordynatorzy mają możliwość tworzenia baz ćwiczeń. Baza daje nieograniczone możliwości kategoryzowania ćwiczeń. Tworzenie konspektów treningowych było żmudną i czasochłonną pracą. Dzięki kreatorowi serwisu ProTrainUp, stworzenie takiego konspektu zajmie trenerowi dosłownie kilka minut.

 

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, program aktualnie jest w fazie wdrożenia, przez co może dochodzić do mniejszych lub większych błędów. Jesteśmy przekonani, że jest to dla naszej Akademii duży krok do przodu pod względem organizacyjnym, jak również szkoleniowym. Kolejne informację będą przekazywane przez poszczególnych trenerów grup młodzieżowych.

 

Główną zaletą narzędzia jest stały monitoring pracy trenerskiej oraz kreowanie wewnętrznego systemu szkolenia. Klub w ciągu dwóch tygodni planuje przekazać rodzicom oraz dzieciom dane dostępowe.

Dodaj komentarz