📢 PODUSMOWANIE RUNDY JESIENNEJ OKIEM TRENERA GANOWICZA 📢
 
🗣 Trener Łukasz Ganowicz: „Rundę oceniam pozytywnie, przed samą rundą była duża niepewność jak to wszystko „odpali”, bo duża grupa zawodników dołączyła do nas krótko przed pierwszym meczem, a nawet w trakcie rozgrywek. Udanie rozpoczęliśmy sezon od zwycięstwa na inaugurację. Transfery uważam za bardzo udane, co prawda potrzebowaliśmy czasu, żeby wszystko zaskoczyło, aby utworzyć kolektyw na boisku, jak i w szatni, aby nakreślić „mapę” na działania, chcieliśmy uzyskać grę dwoma ustawieniami „systemami” trójką czy czwórką obrońców, żeby elastycznie w każdej chwili reagować na przeciwnika i to na pewno osiągnęliśmy i udało się przełożyć to na grę ofensywną, bo chcemy grać ofensywnie. Ostatnie 6-7 meczów wyglądało bardzo dobrze, widać, że drużyna to rozumie i zaczynały działać automatyzmy w graniu i to bardzo nas cieszy, w wielu meczach mieliśmy kontrolę, chociaż nie zawsze przekładało się to na pełną pulę punktów. Mamy wszyscy niedosyt, ponieważ brakuje punktów z meczów choćby z Pniówkiem, Chrobrym i Ślęza, bo to były dobre mecze w naszym wykonaniu, ale zabrakło skuteczności w sytuacjach tzw. ” 100″% i z tych trzech remisów brakuje 6 punktów. Nie obyło się też bez zimnego prysznica jak choćby mecz z Wartą u siebie czy z Górnikiem na wyjeździe, ale takie porażki to kapitał doświadczenia dla wszystkich, że w piłce trzeba być cały czas skoncentrowanym na 110%. To są lekcje, które uważam, dobrze odrobiliśmy. W drugiej części sezonu widać progres w grze drużyny, dużo zawodników indywidualnie zrobiło progres w swojej grze, szczególnie jeżeli chodzi o grupę młodzieżowców, z każdym meczem ich forma wzrastała, a ostatnie mecze graliśmy cały czas w pierwszej „11” czterema zawodnikami o statusie młodzieżowca i to oni tworzyli głównie blok obronny przy kontuzjach Barbusa i Przystalskiego (mieliśmy w tym momencie najmłodszą linię defensywną w lidze) cieszą nas takie debiuty jak ” Bogusia” Mateusza Boguckiego.
Świetną pracę wykonywali zawodnicy na treningach i za to ich trzeba pochwalić, a także często „wzmacnialiśmy się” zawodnikami z drużyny rezerw, dzięki czemu mogliśmy w 100% realizować plan treningowy i to jest fajne, jak młodzi zawodnicy z drużyny rezerw przychodzą i widać u nich ten błysk w oku, że trenują z pierwszą drużyną.
Zawsze powtarzam, że zawsze może być lepiej, ale też twardo stąpamy po ziemi, gramy w najtrudniejszej grupie trzeciej ligi każdy mecz jest bardzo trudny i często o wyniku decydują szczegóły, dyspozycja dnia, Naszym głównym celem razem z asystentem Bartkiem Cymerysem jest dążenie, aby zawodnicy czuli się pewnie na boisku i wiedzieli jak działać w danych sytuacjach czy to w obronie, czy w ataku, aby umieli reagować odpowiednio na sytuację meczowe, aby ich jakość piłkarska wzrastała, co przekłada się później na większą kontrolę nad meczem i swoimi poczynaniami, chcemy, żeby się rozwijali indywidualnie piłkarsko, a także mieli mocny mental, bo to bardzo ważne w sporcie!
Zawsze zawodnikom powtarzam, że zwycięstwa rozleniwiają, a porażki uczą i trzeba być cały czas czujnym w piłce i głodnym zwycięstw! „🖤💚💛

Dodaj komentarz