Po wyjazdowym remisie, osiągniętym w zeszłą sobotę w Brzegu, tym razem tarnogórzanie powalczą, by utrzeć nosa liderowi z Lubina w spotkaniu 20 kolejki III Ligi gr. 3.

 

PRZECIWNIK

 

Aktualny lider rozgrywek rozpoczął nowy rok tak jak go zakończył, czyli od zwycięstwa. W poprzedniej kolejce lubinianie pokonali Lechię Zielona Góra po bramkach Adamskiego i Bigacza, a zwycięstwo to sprawiło, że pojawili się oni na fotelu lidera bieżących rozgrywek. Na dobrą dyspozycję z pewnością wpłynęła dobra passa drużyny z Dolnego Śląska, czyli seria 13 meczów bez porażki (w tym 11 zwycięstw). Jak mówi porzekadło „wszystko co dobre kiedyś się kończy”, a my liczymy na to, że to „dobre” skończy się właśnie w najbliższym spotkaniu. Tym bardziej, że w poprzednich 19 kolejkach Zagłębie gubiło punkty tylko sześciokrotnie, w tym raz z Gwarkiem. 

Jako, że filozofia klubu od lat pozostaje niezmienna, w zimowej przerwie drużyna z Lubina wzmocniła się jedynie zawodnikami z Akademii. W kwestii transferów wychodzących również niewiele się zmieniło, gdyż wypożyczeni zostali tylko zawodnicy, którzy w minionej rundzie nie znajdowali miejsca w składzie zbyt często.

Najlepszym strzelcem drużyny, a także wicelider klasyfikacji strzelców całej ligi, jest 19-letni napastnik Miedziowych, Patryk Kusztal, który do tej pory 11 razy pokonywał bramkarza rywali. Biorąc pod uwagę liczbę zdobytych przez jego zespół bramek, odpowiada on za niemal 25% wszystkich goli. Jeżeli jednak weźmiemy poprawkę na fakt, iż Kusztal jest etatowym wykonawcą rzutów karnych, to bilans ten uszczupli się do 6 trafień, a to dokładnie tyle, ile ma na koncie Daniel Barbus, czyli tegoroczny goleador ze Srebrnego Miasta. 

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

Do tej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą 8 razy, przy czym czterokrotnie zwyciężali lubinianie, dwukrotnie Gwarek i dwa razy ekipy dzieliły się punktami. W ostatnim spotkaniu, rozegranym w ramach 3 kolejki bieżącego z sezonu, tarnogórzanie zremisowali w Lubinie. W tamtym meczu swoje trafienia zanotowali… Patryk Kusztal (z rzutu karnego) oraz Daniel Barbus. Zapowiada się nam więc kultowe widowisko. 

 SĘDZIA

 

Arbitrem sobotniego starcia będzie Pan Szymon Mendla, który w tym sezonie dwukrotnie prowadził zawody, w których uczestniczył nasz zespół. Co ciekawe, jednym z nich było właśnie starcie z drugą drużyną Miedziowych, wspomniane już wcześniej. Trójkę sędziowską uzupełnią Grzegorz Orzeł oraz Michał Bruzda.  

 

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 na stadionie TS Gwarek w Tarnowskich Górach przy ul. Wojska Polskiego 2. Na wszystkich, którzy nie będą w stanie dotrzeć na mecz przygotujemy transmisję na żywo pod tym linkiem oraz aktualizacje na naszym profilu na Facebooku.

Dodaj komentarz