Druga drużyna nie będzie najlepiej wspominać sobotnich derbów. W starciu z Unią Strzybnica rezerwy poniosły porażkę 1:3.

W sobotę o godz. 11:00 na strzybnickim boisku miejscowa Unia podejmowała drugą drużynę Gwarka. Spotkanie przebiegało w bardzo wyrównany sposób, z lekkim wskazaniem na naszą drużynę. Efektem starań zawodników Bartłomieja Podolskiego była bramka zdobyta w 14 minucie autorstwa Dawida Napory. Po utracie gola inicjatywę przejęli strzybniczanie, którzy jak najprędzej chcieli doprowadzić do wyrównania. Na szczęście dla naszej drużyny gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu, by pokonać Wojciecha Hoincę, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się korzystnie dla Gwarka.
Druga połowa zdecydowanie bardziej wyszła Unii, która od samego początku wzięła się za gonienie wyniku. Wyrównanie przyszło w 52 minucie, kiedy Patryk Warzinossek sprytną podcinką pokonał golkipera tarnogórzan. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i nic więcej w tym spotkaniu się nie zmieni bramkę przełamującą zdobył kapitan gospodarzy, Dominik Siwy. Dzieła dokonał dobrze znany gwarkowskim kibicom Jakub Gryc, który w doliczonym czasie gry zdobył gola, skutecznie wykańczając kontratak.

Unia Strzybnica 3-1 TS Gwarek

Bramki: Wawrzinossek 52′, Siwy 80′, Gryc 90+4 – Napora 14′