Pogoda za oknami coraz bardziej daje się we znaki. Pierwsze syndromy zimy są już widoczne, jednak jeszcze przynajmniej przez parę dni, czyli aż do momentu zakończenia ligowej jesieni trzymamy kciuki, aby pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu ostatniej kolejki ligowej w 2018 roku. W sobotę domowym meczem z Piastem Żmigród nasza drużyna zakończy zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019, a jeszcze w tym roku rozegra w ramach roztrenowania sparing z I-ligowym GKS-em 1962 Jastrzębie.

 

Spotkanie sparingowe z przedstawicielem Fortuna 1. Ligi będzie ostatnim meczem naszej drużyny w 2018 roku. Następnie po paru dniach przeznaczonych na jednostki treningowe tarnogórzanie udadzą się na zasłużony wypoczynek. Co prawda czekać ich jeszcze będzie coroczne, uroczyste podsumowanie piłkarskiego roku, to jednak na murawie spotkają się już w nowym roku. Do zajęć nasi zawodnicy wrócą w połowie stycznia, a już na początku lutego ruszą mecze kontrolne. Sztab szkoleniowy rozplanował w zimowym okresie przygotowawczym dziesięć sparingów, a wyglądają one następująco:

2 lutego 2019r. MKS Śląsk Świętochłowice – Gwarek Tarnowskie Góry

9 lutego 2019r. KS Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry

16 lutego 2019r. Hutnik Kraków S.S.A. – Gwarek Tarnowskie Góry

20 lutego 2019r. KS Slavia Ruda Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry

23 lutego 2019r. RKS Grodziec – Gwarek Tarnowskie Góry

27 lutego 2019r. LKS Polonia Poraj – Gwarek Tarnowskie Góry

2 marca 2019r. BS Polonia Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry

9 marca 2019r. KS Soła Oświęcim – Gwarek Tarnowskie Góry

16 marca 2019r. KS Decor Bełk – Gwarek Tarnowskie Góry (na wypadek przełożenia startu rundy wiosennej)

23 marca 2019r. LKS Drzewiarz Jasienica – Gwarek Tarnowskie Góry (na wypadek przełożenia startu rundy wiosennej)

 

Na wypadek powtórzenia przeciągającej się w ostatnich latach zimy zaplanowano również rozegranie dwóch meczów kontrolnych z reprezentantami drugiej grupy IV ligi śląskiej, czyli Decorem Bełk oraz Drzewiarzem Jasienica. Oprócz drużyn z naszego regionu bardzo ciekawymi spotkaniami będą również mecze z udziałem drużyn występujących w czwartej grupie III ligi, a są to Soła Oświęcim oraz lider rozgrywek – Hutnik Kraków. Miejsca rozgrywania zawodów, a także godziny ich rozpoczęcia będą podawane na bieżąco. Daty meczów sparingowych mogą jeszcze ulec zmianie.

Dodaj komentarz