Czas na ostatni akord w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. W najbliższą sobotę meczem w Tarnowskich Górach zakończymy piłkarskie zmagania w 2018 roku. Już teraz, niezależnie od wyniku sobotniego meczu możemy śmiało powiedzieć, że debiutancki rok Gwarka Tarnowskie Góry w III lidze przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich jego sympatyków. W sobotę zapraszamy naszych kibiców na pożegnanie z pierwszą częścią rozgrywek, a o ostatnie w tym roku trzy punkty nasi powalczą z bardzo wymagającym przeciwnikiem ze Żmigrodu. Jest to obowiązek każdego kibica. Podziękujmy zespołowi Gwarka za te wspaniałe dwanaście miesięcy!

 

Rok temu, przed ostatnią kolejką rundy jesiennej tarnogórzanie zajmowali w ligowej tabeli trzecie miejsce. Porażka w Zabrzu przy zwycięstwie Ślęzy w Polkowicach sprawiła, że zimę nasza drużyna spędziła tuż za podium, czyli na czwartym miejscu. Dziś sytuacja może być całkiem podobna. Tarnogórzanie na miejsce w pierwszej trójce szans już nie mają, jednak terminarz ostatniej jesiennej kolejki ułożył się tak, że kiedy w tym samym czasie w Tarnowskich Górach piąty w tabeli Gwarek podejmuje siódmego Piasta, to w Pawłowicach Śląskich szósty w tabeli Pniówek podejmuje czwarty Rekord. Bezpośrednie mecze drużyn z górnej części ligowej tabeli wyłonią zatem kolejne zespoły, które wiosną będą chciały zaatakować pierwszą trójkę. Nawet w przypadku zwycięstwa Gwarkowi nie uda się zrównać punktami z dorobkiem z zeszłego roku, to jednak zaledwie punkt różnicy nie powinien sympatyka Gwarka smucić.  Tarnogórzanie w sobotę będą mieli możliwość odniesienia trzeciego z rzędu, a czwartego ogólnie zwycięstwa w obecnych rozgrywkach na własnym boisku. Mimo, iż stadion Gwarka od początku sezonu nie jest twierdzą nie do zdobycia, a zaledwie 8 strzelonych bramek na własnym stadionie chluby gospodarzom nie przynosi, to jednak na pewno dołożą oni wszelkich starań, aby 2018 rok zakończyć efektownym zwycięstwem. Tym bardziej, iż przed tarnogórską publicznością Gwarkowi nie udało się w tym sezonie zwyciężyć różnicą większą niż jedna bramka! Udział w każdym z trzech domowych zwycięstw tarnogórskiej drużyny miał Sławomir Pach, który pokonywał bramkarzy zarówno Ślęzy, Pniówka jak i Foto-Higieny Gać. Nasz najbardziej doświadczony zawodnik wraz z kontuzjowanym Przemysławem Oziębała są z dorobkiem czterech zdobytych bramek najlepszymi strzelcami drużyny gospodarzy.

 

Dla gości ze Żmigrodu będzie to druga wizyta w Tarnowskich Górach w historii. Zajmujący siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 25 zdobytych punktów Piast sezon 2018/2019 rozpoczął bardzo przyzwoicie. Dopiero w siódmej kolejce ligowej nasi goście doznali pierwszej porażki, a to wszystko za sprawą przegranego meczu z Górnikiem II Zabrze, naszpikowanym wtedy zawodnikami z pierwszej drużyny. W drużynie naszego najbliższego przeciwnika latem nie zaszło zbyt wiele zmian. Dzięki bardzo dobrej wiośnie trener Piasta Kamil Socha znalazł zatrudnienie w I-ligowych Wigrach Suwałki. W lipcu zastępcą Sochy został Edi Carlo Dias Marcal, czyli po prostu „Edi Andradina”. Brazylijczyk, który od lat posiada także polskie obywatelstwo to postać bardzo dobrze znana sympatykom polskiej piłki nożnej. Dla zawodnika, który w barwach Pogoni Szczecin oraz Korony Kielce zdobył w polskiej Ekstraklasie 45 bramek jest to pierwsza samodzielna prawa w roli trenera. Do dyspozycji na sezon 2018/2019 Edi Andradina dostał jeden z najmłodszych zespołów w III lidze. Potwierdzeniem słusznej ideologii stawiania na młodzież może być fakt, iż obecnie najstarszym zawodnikiem w kadrze Piasta jest 30-letni Wojciech Bzdęga, który już od lat jest ważnym ogniwem żmigrodzkiej drużyny. W kadrze Piasta można znaleźć także zawodników z roczników 2001, 2002, 2003 czy nawet 2004, co tylko pokazuje, jak utalentowaną młodzieżą nasz przeciwnik dysponuje. W meczach wyjazdowych nasi goście mierzyli się dotychczas siedmiokrotnie. Zanotowali po dwa zwycięstwa oraz remisy, a także doznali trzech porażek. Ostatni raz ze zwycięstwa na boisku rywala zespół Piasta cieszył się 6 października, kiedy to pokonał w Dzierżoniowie tamtejszą Lechię 2:1. Najlepszym strzelcem drużyny rywali jest Mikołaj Juchacz z dorobkiem pięciu zdobytych bramek.

 

Jak dotąd drużynie ze Żmigrodu w dwumeczu z Gwarkiem z sezonu 2017/2018 nie tylko nie udało się odnieść zwycięstwa , ale także zdobyć nawet gola. Trzeba jednak otwarcie przyznać, że zarówno pierwszy, jak i drugi mecz stał na wysokim poziomie, a drużyna naszego rywala zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony.

19.08.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Piast 2:0 (2:0). Bramki: Cymerys, Sikora

31.03.2018r., III liga sezon 2017/2018, Piast – Gwarek 0:0

 

Sędzią głównym ostatniego meczu rundy jesiennej z udziałem Gwarka oraz Piasta będzie pan Jacek Babiarz (KS Kluczbork), dla którego będzie to piąty mecz w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi w obecnym sezonie. W czterech dotychczas rozegranych meczach z udziałem tego arbitra padło 14 bramek, a pan Babiarz pokazał 23 żółte kartki, 3 czerwone kartki, a także odgwizdał 2 rzuty karne. Zarówno gospodarzom, jak i gościom w tym sezonie jeszcze meczu nie prowadził.

 

Spotkanie ostatniej kolejki rundy jesiennej z udziałem Gwarka Tarnowskie Góry oraz Piasta Żmigród rozpocznie się w sobotę 24 listopada o godzinie 13:00 na stadionie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Mimo listopadowej pogody każdy kibic dzięki obecności naszego stoiska gastronomicznego znajdzie na stadionie coś ciepłego, dzięki czemu będzie mógł się skupić na dopingu naszej drużyny, która w ten dzień będzie bardzo wszystkich potrzebowała. Widzimy się na Gwarku!

 

Dla tych, którzy nie będą mogli oglądać meczu z wysokości trybun, telewizja internetowa Śląskie.TV przygotowała transmisję live z tego spotkania. Więcej o możliwości oglądania meczu Gwarek Tarnowskie Góry – Piast Żmigród można przeczytać: TUTAJ.

slaskietv2

Dodaj komentarz