Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, iż sam Premier Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki oraz Minister Sportu Danuta Dmowska – Andrzejuk przyjęli zaproszenie pani Poseł Barbary Dziuk oraz klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry, w celu zapoznania się z infrastrukturą naszego stadionu oraz problemami, z którymi borykamy się na co dzień.

 

Galeria zdjęć: (fot. Marzena Stanek, TS Gwarek): TUTAJ.

 

Wreszcie była okazja porozmawiać zarówno z panem premierem RP Mateuszem Morawieckim, jak również panią Minister Sportu Danutą Dmowską – Andrzejuk o niezmiernie ważnym temacie, jaki związany jest z rozwojem dzieci oraz młodzieży, tj. posiadaniem właściwej bazy sportowej. Wszyscy wiemy, z jakimi problemami na co dzień boryka się nasz klub. Dynamiczny rozwój TS Gwarek powodował, iż potrzebny jest dynamiczny rozwój bazy sportowej Gwarka. Cieszymy się bardzo, że premier Morawicki docenił ciężką pracę Gwarka w ostatnich latach, aby ten klub mógł normalnie się rozwijać.

 

Jak mówi nam Prezes Honorowy Gwarka, pan Marek Porada:

„Robimy wszystko, aby na Śląsku Gwarek Tarnowskie Góry budował silną markę, zarówno w piłce seniorskiej, jak przede wszystkim w piłce młodzieżowej. Przedstawiłem Panu Premierowi stan bazy sportowej naszego klubu oraz działania na najbliższe lata ujęte w strategii TS Gwarek. Miałem możliwość wymienić uwagi dotyczące wsparcia rządowego wszystkich organizacji sportowych. Tworzy się co raz więcej programów, które mają wspierać sport i z tego jesteśmy dumni. Jeżeli będą przekazywane większe pieniądze na rozwój infrastruktury sportowej, będziemy spokojni o rozwój polskiego sportu dzieci i młodzieży. To było dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ Gwarek chce się dalej rozwijać i potrzebuje do tego boisk piłkarskich. Serdecznie dziękujemy pani Poseł Barbarze Dziuk oraz panu Burmistrzowi Miasta Tarnowskie Góry Arkadiuszowi Czechowi za pomoc w organizacji spotkania.”

Komentarze

 • Zig 18 / 06 / 2020 Reply

  Na pewno wesprze. A Dziukówna w tym pomoże.
  Tylko w tym wszystkim Naszego Gwarka szkoda

 • timi 19 / 06 / 2020 Reply

  przed stadionem będzie marmurowa ręka do całowania

 • Dominik 20 / 06 / 2020 Reply

  Rozumiem, że jeżeli kiedyś przyjedzie tu przewodniczący parlamentu europejskiego to także wylejemy gnój hejtu? Czy na tym to ma polegać imbecyle? Zastanówcie się, na logikę czy Morawiecki jeździ do każdego klubu w małym miasteczku typu Tarnowskich Gór? Może coś jest na rzeczy? Ja tam żałuję, że Pani Dziuk zrobiła tę wizytę z tak małą pompą na Gwarku, a szkoda, bo nikt prawie nie wiedział…

Dodaj komentarz