Już za kilka dni rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu ligowego. Zanim to jednak nastąpi, chcemy oficjalnie za pośrednictwem klubowych mediów podziękować jednemu z podstawowych zawodników naszej drużyny ostatnich dwóch lat. Kamil Cholerzyński, podpora naszej drużyny na boisku oraz w szatni, piłkarz z bogatym piłkarskim doświadczeniem, a ostatnio kapitan tarnogórskiej drużyny wraz z końcem czerwca kończy swoją przygodę z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

 

Wychowanek GKS-u Katowice do klubu z Tarnowskich Gór zawitał w przerwie zimowej 2018 roku podczas debiutanckiego dla Gwarka sezonu w III lidze, z miejsca stając się czołową postacią naszej drużyny. Jego transfer oznaczał dla rywali oraz miejscowej społeczności sygnał, że Gwarek w sezonie 2017/2018 będzie się liczył wśród najlepszych drużyn 3 grupy III ligi. Tak też w rzeczywistości było. Wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobra forma na boisku Kamila pomogła Gwarkowi osiągnąć najlepszy wynik w swojej historii, a ostateczny triumf w III lidze, w który praktycznie na początku sezonu nikt nie wierzył był dla naszego klubu na wyciągnięcie ręki. Kamil Cholerzyński ligowy debiut w Gwarku zaliczył 24 marca 2018 roku w wygranym, wyjazdowym meczu z Ruchem Zdzieszowice, natomiast pierwszą swoją bramkę w barwach Gwarka zdobył w meczu ze Skrą Częstochowa. Ogólnie popularnego Kufla zabrakło jedynie w ostatnim meczu sezonu 2017/2018, wygranym przez Gwarka z Górnikiem II Zabrze.

 

W sezonie 2018/2019 Kamil Cholerzyński ponownie należał do najlepszych zawodników Gwarka Tarnowskie Góry. Wystąpił w 24 ligowych meczach, w których dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce. Końcówkę sezonu Kamil musiał jednak odpuścić z powodu urazu. Rozpoczęty w sierpniu ubiegłego roku sezon był trzecim w karierze Kamila w barwach Gwarka. Ponownie mogliśmy oglądać kluczową postać naszej drużyny w akcji. Wraz z początkiem sezonu 2019/2020, Cholerzyński został wybrany nowym kapitanem zespołu. To właśnie z nim w składzie Gwarek pokonał w pamiętnym meczu Ruch Chorzów, zajął piąte miejsce w rundzie jesiennej, a także awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Kamila w wyjściowej jedenastce jesienią zabrakło jedynie dwukrotnie. W pozostałych meczach wychodził na boisko z opaską kapitańską. Z pewnością gdyby nie pandemia koronawirusa, pamiętnych meczów w sezonie 2019/2020 byłoby z udziałem naszego kapitana znacznie więcej…

 

Podsumowując Kamil Cholerzyński wystąpił w 62 oficjalnych meczach Gwarka, na które złożyły się 56 mecze ligowe oraz 6 pucharowe. Zajął z Gwarkiem 3 miejsce we wspomnianym sezonie 2017/2018, a także zwyciężył w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Wielokrotnie nominowany był w kończącym kalendarzowy rok konkursie na najlepszych zawodników Gwarka. W każdym meczu Kamil Cholerzyński zawsze wkładał ponad 100% swojego zaangażowania. Kamilowi serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego Klubu. Nie mówimy „żegnaj”, gdyż jesteśmy przekonani, że wielokrotnie Kamil odwiedzi jeszcze nasz stadion, na którym zawsze będzie mile widziany.

 

Zarząd Klubu, sztab szkoleniowy, pracownicy oraz kibice bardzo serdecznie dziękują Kamilowi za dotychczasowe lata spędzone w naszym Klubie oraz życzą powodzenia na każdym etapie życia. „Kufel” – dziękujemy!!!

 

Dodaj komentarz