Prezes Zarządu Klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry, pan Marek Porada naniósł ostatnie poprawki na kończące się projektowanie boisk piłkarskich na Gwarku. Po sześciomiesięcznych trudach związanych z wypracowaniem najlepszej dla Gwarka dokumentacji, cele zostały osiągnięte.

 

O komentarz w przedmiotowej sprawie poprosiliśmy Prezesa Zarządu, pana Marka Poradę:

Marek Porada: „Cieszy nas fakt budowy dwóch boisk piłkarskich dla naszych dzieciaków najbardziej, ale przy okazji powstania dokumentacji projektowej musieliśmy również rozwiązać inne problemy związane z naszą infrastrukturą. Przede wszystkim martwił mnie fakt braku miejsc parkingowych na stadionie, które to w nowej dokumentacji również zostały przewidziane i stadion wzbogaci się o około stu nowych miejsc parkingowych dla użytkowników.”

 

Zmiany w projektach dotyczą także samego boiska oraz m.in. trybun:

Marek Porada: „Dodatkowo powstaną dwie trybuny piłkarskie o pojemności łącznej dla pięciuset kibiców oraz powstanie dodatkowy budynek o zapleczu socjalnym dla naszej kadry szkoleniowej, w tym drużyn piłkarskich. Oba boiska będą oświetlone, co pozwoli nam korzystać z nich całorocznie. Powstanie nowa droga dojazdowa, stoiska dla rowerów, chodniki i nowe układy komunikacji, a także zaprojektowany został wybieg dla psów.”

 

Dzięki stworzonej dokumentacji obiekty piłkarskie będą spełniać wszystkie potrzebne normy. 

Marek Porada: „Chciałbym serdecznie podziękować za duże zaangażowanie Władzom Miasta, a w szczególności Burmistrzowi Arkadiuszowi Czechowi oraz Piotrowi Skrabaczewskiemu. Dzięki cennym uwagom również Zarządu Klubu oraz kadrze szkoleniowej udało nam się stworzyć dokumentację, która bardzo wybiega w przyszłość naszego Klubu.”

 

O postępach w pracach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

projekty_boiska_gwarek

Oto projekt dwóch boisk na stadionie Gwarka.

Komentarze

 • Tomasz Dyr 16 / 10 / 2018 Reply

  Szacunek za ten rozwój klubu Gwarek dziś to już bardzo mocny klub

 • Izydor 16 / 10 / 2018 Reply

  Brawo głosuj na Czecha nie na niewiadomo jaki produkt burmistrzo-podobny

 • Witek 16 / 10 / 2018 Reply

  Dobrze że ten klub wiele lat temu uratowaliście kiedy był w rozpadzie dziś rozwój to zasługa że władze klubu z Poradą na czele wtedy z dna wyciągli klub

 • Prawda 16 / 10 / 2018 Reply

  Czech to tylko pod publikę przed wyborami, bo tak to miasto nie jest skore do inwestowania w Gwarek niestety.
  Cieszy rozwój Gwarka dzięki Panu Poradzie i współpracownikom.
  Ogromny szacunek.

Dodaj komentarz